بلاگز

تاثیر خوراکی‌ها بر سلامت روان به سن بستگی دارد

گوشت، میوه و سبزی از خوراکی‌هایی هستند که سلامت ذهن را تقویت می‌کنند ولی کدام یک از آنها مفیدتر هستند. تاثیر خوراکی ها بر سلامت روان به سن ب..

ادامه مطلب

مرگ هر سال ۶۴۶ هزار نفر در دنیا به علت آنفلوانزا

طبق برآورد تازه محققان، آنفلوانزا فصلی هر سال موجب فوت ۲۹۱ هزار تا ۶۴۶ هزار در دنیا می شود که نسبت به برآورد قبلی ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر بالاتر است...

ادامه مطلب

بیماری هموفیلی با مهندسی ژنتیک درمان شد

محققان موفق شده است اند بر ای نخستین بار با کمک ژن درمانی بیماری «هموفیلی آ» را درمان کنند.  بیماری هموفیلی با مهندسی ژنتیک درمان شد ..

ادامه مطلب

وای‌فای خطر سقط جنین را زیاد کردن می‌دهد

تحقیقات تازه نشان می دهد گوشی تلفن همراه و وای فای با ایجاد اشعه های غیر یونیزه حوزه های مغناطیسی خطر سقط جنین در زنان باردار را زیاد کردن می دهند. ..

ادامه مطلب

هوش مصنوعی در خدمت کیهان شناسی

داده های حاصل از تلسکوپ فضایی کپلر متعلق به ناسا نشان می دهد که منطومه فراخورشیدی Kepler-90 به لحاظ تعداد سیارگانی که حول یک ستاره می چرخند، مشابه منظومه شمس..

ادامه مطلب

موسیقی درمانی علائم افسردگی را تسکین می دهد

مطالعات نشان می دهد موسیقی دارای شاخصه های شفابخش در موقعیت های استرس هیجانی و روانی است. موسیقی درمانی علائم افسردگی را تسکین می دهد عبار..

ادامه مطلب

جهت صبحانه سراغ این ماده لبنی نروید

یک متخصص طب ایرانی اعتقاد است پنیر، غذای خوبی جهت وعده صبحانه نیست لیکن مزاج پنیر سرد و تر بوده، مانع از فعالیت مغزی کاملی می‌شود که در طول روز جهت کار و ..

ادامه مطلب

این نوشیدنی عمر شما را طولانی می کند

بسیاری از روی عادت یا علاقه صبح خود را با یک نوشیدنی گرم و کافئین دار شروع می کنند؛ نوشیدنی که اگرچه با نشانه ازبین رفتن خواب آلودگی مصرف می شود ولی..

ادامه مطلب

مصرف آسپرین در دوره بارداری و زیاد کردن ریسک فلج مغزی

طبق یافته های جدید، زنان باردار باید در مورد مصرف آسپرین محتاط باشند چراکه نوزادشان دو برابر زیاد در معرض فلج مغزی قرار می گیرد.  مصرف آ..

ادامه مطلب

ارتباط مصرف کم گوشت با بروز ناراحتی روانی در جوانان

کمبود پروتئین های مهم نظیر گوشت می تواند افراد بزرگسال جوان را در معرض ریسک ناراحتی روانی قرار دهد. ارتباط مصرف کم گوشت با بروز ناراحتی روان..

ادامه مطلب