بلاگز

گل داوودی به جنگ پشه ها می رود

پشه ها از جمله موذی ترین حشرات کره زمین هستند که با سروصدا و نیش زدن خواب راحت را از انسان می گیرند. به تازگی اختراع یک محصول هوشمند مقابله با این حش..

ادامه مطلب

کشف نخستین منظومه خورشیدی با کمک هوش مصنوعی گوگل

ناسا در یک کنفرانس خبری مهم از کشف هشتمین سیاره در منظومه کپلر- ۹۰ خبر داد. این کشف که معمای سیاره خورشیدی کپلر را کامل می‌کند جهت نخستین بار است که با ..

ادامه مطلب

مطالعه زیر نور گیاه

محققان ام آی تی با الهام از کرم‌های شب‌تاب روشی را اختراع کردند که با استفاده از آن می‌توانند گیاه آب تره را به یک منبع نور تبدیل کنند، آنان به‌منظور ت..

ادامه مطلب

کشف حیات فرازمینی

ناسا اعلام کرده که روز پنجشنبه(۲۳ آذر) جهت اعلام آنچه پربارترین کشف فضایی تاریخ خوانده شده است نشستی خبری خواهد داشت. از آنجایی که این کشف به یافته‌های تلسک..

ادامه مطلب

فیلمبرداری از اعماق دریاها با یک زیردریایی خودران ۶ کیلویی

یک شرکت چینی- تایوانی، جهت فیلمبرداری از عمق دریاها، یک زیردریایی کوچک بدون سرنشین اختراع کرده است.  فیلمبرداری از اعماق دریاها با یک ..

ادامه مطلب

تشخیص چپ دست یا راست دست بودن کودکان قبل از تولد

محققان ایتالیایی می گویند با اختراع یک روش تازه می توانند راست دست بودن یا چپ دست بودن کودکان را زمانی که هنوز در رحم مادر هستند، آینده نگری کنند. ..

ادامه مطلب

روش تازه جهت پرینت سه بعدی اشیا در ۱۰ ثانیه!

محققان دانشگاهی روشی تازه جهت پرینت سه بعدی اشیا اختراع کرده اند که در آن اشکال با کمک سه لیزر طی ۱۰ ثانیه ساخته می شوند. روش تازه جهت پ..

ادامه مطلب

آیا زنان به طور طبیعی از مردان خوش‌اندام‌تر هستند؟

در یک تحقیق کوچک، محققان جذب اکسیژن و استخراج اکسیژن عضلانی را بر ۱۸ زن و مرد که روی تردمیل راه می‌رفتند اندازه‌گیری کردند. جذب اکسیژن یک فاکتور مهم د..

ادامه مطلب

کشف تازه تلسکوپ ناسا پنجشنبه اعلام می شود

ناسا قرار است روز پنجشنبه کشف تازه تلسکوپ کپلر را اعلام کند. این کشف با کمک هوش مصنوعی به دست آمده است.  کشف تازه تلسکوپ ناسا پنجشنبه اعلا..

ادامه مطلب

هزینه ۷ میلیارد دلاری اپل جهت تاسیس کشتی فضایی

اپل با تخصیص داده شده است بودجه کلان ۷.۳ میلیارد دلاری به دنبال ایجاد یک دفتر مرکزی بسیار بزرگ و پیشرفته است که آن را کشتی فضایی نامگذاری کرده است. ..

ادامه مطلب