بلاگز

گت بلاگز اخبار اجتماعی چهارشنبه‌سوری لاکچری

در سال‌های اخیر آژانس‌های مسافربری مردم را جهت مراسم خوش حالی چهارشنبه‌سوری به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دعوت می‌کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد مهم

چهارشنبه‌سوری لاکچری

چهارشنبه سوری لاکچری

عبارات مهم : آژانس

در سال های اخیر آژانس های مسافربری مردم را جهت مراسم خوش حالی چهارشنبه سوری به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دعوت می کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد مهم تهرانی هایی است که می خواهند این مراسم را به صورت سالم و سنتی برگزار کنند. تورها ولی به سفرهای یک روزه خارج شهری خلاصه نمی شوند و باغ تالارهای پذیرایی هم در سال های اخیر جهت خود چهارشنبه سوری دارند. جهت این که شب چهارشنبه سوری را در یک باغ تالار حوالی کرج بگذرانید، باید به طور میانگین بین ١٢٠ تا ١٥٠ هزار تومان هزینه کنید.

به گزارش شهروند؛ «آتش بازی، شام، شیرینی! چهارشنبه سوری خود را متفاوت تر از هر لحظه برگزار کنید.» مراسم خوش حالی ایرانی ها در آخرین شب چهارشنبه سال، تبدیل به مدل تازه ای از کسب و کار در کشور شده است هست. مدت هاست که هزینه های برگزاری چهارشنبه سوری دیگر فقط در ترقه ها و آتش بازی ها خلاصه نمی شود. در سال های اخیر آژانس های مسافربری مردم را جهت مراسم خوش حالی چهارشنبه سوری به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دعوت می کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد مهم تهرانی هایی است که می خواهند این مراسم را به صورت سالم و سنتی برگزار کنند. تورها ولی به سفرهای یک روزه خارج شهری خلاصه نمی شوند و باغ تالارهای پذیرایی هم در سال های اخیر جهت خود چهارشنبه سوری دارند. جهت این که شب چهارشنبه سوری را در یک باغ تالار حوالی کرج بگذرانید، باید به طور میانگین بین ١٢٠ تا ١٥٠ هزار تومان هزینه کنید.

امسال ولی کسانی که جهت تجربه یک چهارشنبه سوری متفاوت اقدام کرده بودند، بین ٦٠ تا ٢٥٠ هزار تومان جهت هر نفر به تورهای مسافربری پرداخت کردند که مقاصدشان کویرهای بزرگ کشور بود. نمی توان عدد دقیقی از تعداد افرادی که در این مراسم شرکت می کنند، اعلام کرد ولی فارغ از این مدل تازه برگزاری، اگر هر خانواده ایرانی به طور میانگین فقط ١٠ هزار تومان جهت برگزاری چهارشنبه سوری هزینه کرده و ٤ عدد بالن آرزو به آسمان بفرستد، یک گردش مالی ٢٤١ میلیارد و ٩٦٠ میلیون تومانی در کشور ایجاد می شود؛ آیا که طبق آخرین آمار، مرکز آمار کشور عزیزمان ایران ٢٤ میلیون و ١٩٦ هزار خانوار در کشور وجود دارد.

چهارشنبه‌سوری لاکچری

چهارشنبه سوری های لاکچری

آژانس ها با شعار «چهارشنبه سوری خود را متفاوت تر از هر لحظه بگذرانید» از هفته های پیش شروع به جذب مسافر کردند. ظرفیت تورها بین ٥٠ تا ٢٠٠نفر بوده و وسیله ایاب و ذهاب به مقاصد مورد نظر فراهم هست. بعضی جهت باغ تالارهای اطراف کرج آگهی داده اند و بعضی جهت کویرهای بزرگ اطراف اصفهان، یزد و قم. مدیر یکی از کانال های تلگرامی می گوید: تور ما یک روزه و به سمت باغ تالاری حوالی گرمدره هست. از ساعت ٣ بعدازظهر تا ١٢ شب مراسم خوش حالی و آتش بازی داریم. میوه، شیرینی، شام، عصرانه و وسیله ایاب و ذهاب فراهم است و هزینه ای که شما جهت این شب پرداخت می کنید، ١٣٥ هزار تومان هست. این در حالی است که آژانس ها شکل رسمی تری به این مراسم داده اند. یکی از این آژانس ها، جهت برگزاری مراسم در دل کویر قم به همراه شام و یک شب اقامت در کاروانسرای پاسنگان، ١١٥ هزار تومان از شما طلب می کند؛ ظرفیت این تور ٦٠نفر است.

در سال‌های اخیر آژانس‌های مسافربری مردم را جهت مراسم خوش حالی چهارشنبه‌سوری به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دعوت می‌کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد مهم

برخی آژانس ها به بهانه بیمه و شام مفصل، بین ٢٢٠ تا ٢٥٠ هزار تومان جهت برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در کویر مصر و مرنجاب درخواست می کنند. سایت هایی مثل تخفیفان و نت برگ ولی فراخوان های عمومی داده اند. آنها جهت تورهای مشابه بین ٦٠ تا ١٠٠ هزار تومان از شما درخواست می کنند.

بی خبری اتحادیه

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی از چهارشنبه سوری در تالار ها خبر ندارد. خسرو ابراهیمی به «شهروند» می گوید: من تا به حال نشنیده ام که ارگانی یا آژانسی در تالارها مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کند ولی به طور کلی می توانم بگویم اگر قرار است هر مراسمی در تالارهای کشور برگزار شود، از ولیمه گرفته تا عروسی و دورهمی و… منوط به دریافت مجوز از اداره اماکن هست. صلاحیت افراد باید به وسیله این اداره تأیید و شئونات اسلامی در مراسم ها رعایت شود.

همه هزینه های چهارشنبه سوری

چهارشنبه‌سوری لاکچری

اگر مراسم لاکچری برگزاری چهارشنبه سوری را فراموش کنیم، بسیاری هنوز به آتش بازی و… روی می آورند. اقلام مختلفی جهت آتش بازی وجود دارد. از بالن آرزوها گرفته تا نارنجک های دستی. گزارش های میدانی خبرنگار «شهروند» حاکی از آن است که امسال هر بالن آرزو ٢ هزار و٥٠٠ تومان، هر چلچله بین ٢٨ تا ٣٠ هزار تومان، هر آبشار بین ٣ تا ١٠ هزار تومان قیمت دارد. هر بسته سیگارت بین ٤ تا ٦ هزار تومان و ٧ ترقه بین ٧ تا ١٠هزارتومان است.

این در حالی است دکتر ده مرده ای مدیر بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری با هشدار نسبت به پیامدهای تلخ حوادث چهارشنبه سوری در آخرین بیانات خود گفته هست؛ هزینه هر یک درصد سوختگی بین دو تا پنج میلیون تومان هست. نباید فراموش کنیم که هزینه های چهارشنبه سوری به کپسولی و ترقه خلاصه نمی شود.

در سال‌های اخیر آژانس‌های مسافربری مردم را جهت مراسم خوش حالی چهارشنبه‌سوری به خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران دعوت می‌کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد مهم

حتی اگر هر خانواده ایرانی تنها ١٠ هزار تومان جهت برگزاری این مراسم هزینه کند، با توجه به تعداد خانوار ٢٤ میلیون و ١٩٦هزاری که مرکز آمار اعلام کرده هست، نزدیک ٢٤٢ میلیارد تومان گردش مالی تنها در یک شب در کشور ایجاد می شود.»

واژه های کلیدی: آژانس | برگزاری | مراسم ها | برگزاری مراسم | چهارشنبه سوری | چهارشنبه سوری | اخبار اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz