بلاگز

گت بلاگز وب‌گردی ۱۰ کلید طلایی پولدار شدن در جوانی

جیسون فلوری، مدیر یک گروه مشاوره ای ارث و میراث، می گوید: «بخشی از فرهنگ ما می گوید جهت رسیدن به چیزی اول باید ادای آن را درآورد؛

10 کلید طلایی پولدار شدن در جوانی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در گذشته میلیونربودن به مردان و زنان میانسال محدود بود، ولی آن دوران به سر آمده است و امروزه با مطالعه داستان موفقیت بسیاری از ثروتمندان دنیا می توان دریافت که آن ها در دوران جوانی خود به ثروت های میلیونی و میلیاردی رسیده اند. نسل جوان از داستان موفقیت های معجزه آسای خود اخباری دارند و این را می توان به عصر انفجار اطلاعات و تحولات فناوری امروزی نسبت داد.
به لطف اینترنت، فناوی های مدرن و راه های تازه انتشار دانش و اطلاعات بسیاری از مردم دنیا به منابع عظیمی از اطلاعات دستری دارند. شاید هم علت مهم موفقیت های چشمگیر نسل تازه در مقایسه با نسل های پیشین در این است که نسل تازه آغوش خود را جهت استفاده از اینترنت و فناوری های مدرن باز کرده هست، ولی نسل های پیشین همچنان از روزنامه ها و صنعت چاپ استقبال و حمایت می کنند.
امروزه اینترنت در قالب گوشی های هوشمند و تبلت در جیب های ماست و مردم هزاره تازه این واقعیت را پذیرفته اند که تمامی زندگی خود را جهت یادگیری چیزهای تازه صرف خواهندکرد و از انجام دادن این کار نیز خرسند هستند. نسل های امروزی زیاد می آموزند و خودشان بخت موفقیت ارزش را رقم می زنند.
این ریشه برتری آن ها در مقایسه با نسل های قبل هست؛ ولی آن ها چگونه این کار را می کنند؟ شاید رویای ثروتمندشدن به شیوه افرادی مانند بیل گیتس جهت همه دست یافتنی نباشد، ولی همه این امکان را دارند که ظرف مدت مشخصی میلیاردر شوند؛ ولی این امر مستلزم نهادینه کردن بعضی عادت های پولی، نظیر کم خرج کردن و زیاد بعد انداز کردن، هست. راه ثروتمندشدن از طریق برنامه های تبلیغاتی تلویزیونی طی نمی شود؛ لیکن این تبلیغات تلویزیونی قصد دارند به شما القا کنند که تنها از طریق «خرید کردن» ثروتمند می شوید، نه «پس انداز کردن».

عبارات مهم : سرمایه گذاری – افراد ثروتمند

متاسفانه تنها حاصل برنامه های تبلیغاتی گودی زیر چشم به علت کم خوابی است! بنابراین اگر وقت و پول خود را جهت رفتن به این سینماروهای ثروت یا خرید نوارهای ویدئویی در این باره صرف کنید، تنها چیزی که عایدتان می شود «بدهی بیشتر» هست. حقیقت این است که اگر آن قدر خوش وقت باشید که ثروت هنگفتی به ارث ببرید، می توانید مسیر خود را به سمت رفاه پیش ببرید. گرچه ممکن است شیوه بیل گیتس جهت تبدیل شدن به فردی ثروتمند دست نیافتنی به نظر برسد، میلیاردر شدن، قطعا جهت کسانی که از سنین جوانی شروع به تقویت عادات صحیح می کنند دست نیافتنی نیست؛ البته هر فرد، در هر سنی، می تواند عادات کم کردن بدهی و زیاد کردن ثروت را در خود تقویت کند.
جیسون فلوری، مدیر یک گروه مشاوره ای ارث و میراث، می گوید: «بخشی از فرهنگ ما می گوید جهت رسیدن به چیزی اول باید ادای آن را درآورد؛ به عنوان نمونه جهت ثروتمندشدن اول باید ادای ثروتمندان را درآورید؛ ولی بدهی هر لحظه مردم را از رسیدن به این موفقیت باز می دارد. آن ها اغلب دهی می خرند و جهت هر لحظه زیر بار قرض می روند، در حالی که خرج کردن کمتر از درآمدی که کسب می کنیم، داشتن شیوه زندگی متعادل و بسنده نکردن به یک موفقیت و پیشرفت عالی ترین راه جهت رسیدن به ثروت است».
عوامل و رویکردهای فراوانی وجود دارند که می توانند به شما در رسیدن به موفقیت و کسب ثروت کمک کنند. افراد ثروتمند معمولا از شیوه های مختلفی جهت رسیدن به اهداف ارزش استفاده می کنند که البته همه این شیوه ها به یک جا ختم می شود. ما اینجا هستیم که راجع به بعضی از این رویکردها و رفتارهای زندگی خوب که می توانند در رسیدن به این نشانه در زندگی کمکتان کنند راهکارهایی به شما ارائه کنیم.
۱- اهداف شما را در مسیر پیشروی ثابت قدم می کنند
داشتن یک تصویر ذهنی خوب و کامل از آنچه می خواهید به دست آورید به شما کمک می کند به سوی آن نشانه گام بردارید؛ البته ممکن است در طول راه به آسانی حواس تان پرت شود و از اهداف تان چشم بردارید؛ به علاوه، فکر کردن به این آرزو که «چگونه می توانم میلیونر شوم؟» و تکرار این آرزو در ذهن تان چیزی نیست که بتوان نام آن را نشانه گذاشت؛ حتی فرد بی خانمانی نیز که در زیر پلی زندگی می کند این آرزو را دارد.
این ها زیاد آرزواندیشی هست، ولی آنچه شما مورد نیاز دارید تعیین اهداف هست. شما باید تعیین کنید در زندگی چه می خواهید و تنها آن وقت است که جهت رسیدن به آن اهداف برنامه ریزی می کنید؛ با این حال هیچ گاه خود را به اهداف بلندمدت محدود نکنید.
به خاطر داشته باشید اهداف کوتاه مدت در این میان تاثیر بسزایی می گذارند و می توانند به شما در دست یابی سریع تر و سریعتر به اهداف بلندمدت کمک شایانی کنند؛ ولی هر لحظه مقصد نهایی تان را در ذهن داشته باشید و از تمامی قدرت و توان خود جهت تحقق آن استفاده کنید.
۲- حرفه خود را با تعقل گزینش کنید
بیایید روراست باشیم؛ گزینش شغل مناسب تنها در حرف ساده هست. هنگامی که دنبال شغلی خوب هستیم اغلب مخلوطی از آرزوهای درونی را در نظر می گیریم، تحقیق می کنیم و از توصیه های افراد استفاده می کنیم که تصمیم خود را بگیریم. در این میان خانواده و دوستان و دیگر افراد مورد اطمینان شما تصور می کنند می دانند چه چیزی جهت شما خوب هست، همین طور قلب شما یک چیز می گوید و عقل تان نیز چیزی کاملا متفاوت، هم همین اوضاع را پیچیده تر می کند؛ ولی نسل امروزی آگاه است که می توان مسیر شغلی که عقل به آن ها پیشنهاد می شود و خواسته های قلبی را با هم داشت، به شرطی که به درستی تحقیق کرد.
امروزه می توانید از بسیاری از منابع رایگان جهت داشتن تصویری روشن تراز اوضاع اقتصادی کنونی و چشم اندازهای شغلی کمک بگیرید. اطمینان پیدا کنید تصمیمات خود را براساس حقایق واقعی همچون اوضاع اقتصادی اتخاذ می کنید که می دانید واقعتی دارند؛ مطمئن باشید با پیروی از این شیوه هیچ گاه اشتباه نخواهید کرد.
۳- ارتباطات خود را حفظ کنید و گسترش دهید
از این توصیه برداشت اشتباه نکنید؛ حرف من این نیست که فقط با افراد پولدار معاشرت کنید، بلکه باید ارتباطاتی را با فرادی که مانند خودتان به دنبال همین نشانه هستند ایجاد کنید. داشتن یک شبکه ارتباطی همان طور که اهداف خود را پیگیری می کنید از اهمیت بسیاری برخوردار هست. احتمال تحقق اهداف به دست جمعی از افراد که نشانه یکسان دارند بسیار زیاد از انجام دادن آن به دست یک فرد تنهاست. گاهی در زندگی ممکن است با افرادی آشنا شوید که می توانند زندگی شما را از این رو به آن رو کرده، در دست یابی به اهداف تان نقش بزرگی ایفا کنند.
راه های زیادی جهت انجام دادن این کار وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها استفاده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هست؛ ولی شما باید این کار را در دنیای واقعی هم انجام دهید. هیچ پل ارتباطی را قطع نکنید و تلاش کنید شبکه ای از ارتباطات را جهت خود ایجاد کنید؛ جهت مثال، اگر در دانشگاه تحصیل می کنید، می توانید شبکه بسیار عظیمی از ارتباطات را با همکلاسی هایتان و دوستان آن ها و دیگر دانشجویان دانشگاه خود ایجاد کنید.
امروزه دانشجویان بیش از دیگر افراد از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … استفاده می کنند و همین امر به شما در یافتن ارتباطات تازه به کمک شایانی خواهدکرد؛ همچنین می توانید با همکاران قدیمی و کنونی، شرکای تجاری و دیگران ارتباط تخصصی و تقویت شده است ای را برقرار کنید. حتی اگر یک ارتباط در حال حاضر به نظر بی ربط برسد، ممکن است در آینده وقت های مغتنمی را جهت شما به همراه داشته باشد؛ چه کسی می داند که در طول مسیر چه اتفاقی خواهدافتاد؟
۴- اینترنت عالی ترین دوست شماست
قطعا بسیاری از جوانان امروزی به خوبی آگاه اند که اینترنت چه عظمت و قدرتی دارد و هنوز زمینه های رشد آن به آخر نرسیده هست. اینترنت جایی است که بسیاری از جوانان نیمی از عمر خود را در آن می گذرانند.
در حقیقت هر چیزی که بخواهید، از ایده های کسب و کار گرفته تا راه هایی جهت گسترش تجارت خود، همه، را می توانید در اینترنت بیابید. جایگاه خاص شما هرجا که باشد، اهداف کسب و کاری شما هر چه باشند، اینترنت می تواند از طرق مختلفی به شما کمک کند. می توانید بدون آنکه سر کلاس های حقیقی بنشینید، از طریق اینترنت دوره های خاص را بگذرانید و مدارک معتبری نیز دریافت کنید؛ البته این به معنای آن نیست که در اینترنت غرق شوید و ارتباطات خود با دنیای واقعی را به طور کامل قطع کنید.
برای ایجاد ارتباط، بازاریابی، موقعیت های تجاری، سرمایه گذاری، تحقیقات بازار،تحقیقات رقابتی و هر چیزی که فکرش را بکنید می توان راهی یافت که به صورت آنلاین انجام شود. شما می توانید در اتاق گرم و نرم خود بنشینید، قهوه خود را میل کنید و تنها با استفاده از یک نوت بوک و اینترنت لوگویی را جهت یک شرکت تجاری در ازبکستان طراحی کنید یا داده های یک شرکت چینی را در سیستم وارد کنید و از همه این راه ها درآمدهای زیادی کسب کنید. در یک کلام می توان گفت وقت های طلایی در اینترنت بی آخر هستند.
۵- افراد موفق را الگوی خود قرار دهید و از آن ها درس بگیرید
داستان و شیوه های موفقیت افرادی را که در سنین جوانی موفق به انجام این کار شده است اند الگوی خود قرار دهید. شاید داستان خالق شبکه هایی چون فیسبوک یا واتس اپ را خیلی ها بدانند؛ چون از شبکه اجتماعی آن ها استقبال بسیار زیادی شد. راجع به این آدم ها تحقیق کنید و ببینید آن ها از چه روند فکری استفاده کردند که به جایی که اکنون قرار دارند برسند؛ چه چیزی الهامبخش آنان جهت رسیدن به اهدافی بود که داشتند و چگونه به این موفقیت بزرگ دست یافته اند؟ خلاقیت و الهام عالی ترین متحدانی هستند که می توانید در محیط کسب و کار داشته باشید و هنگامی که با مشکل ای مواجه می شوید، در حفظ انگیزه به شما کمک می کنند.
۶- از دوران جوانی خود بهره کامل را ببرید
به طور حتم افراد جوان با انتقادات و تاییدنداشتن بیشترین از سوی قدیمی ترها رو به رو می شوند، ولی نباید اجازه دهید که این مر شما را مایوس کند. آن ها زیاد از شما تجربه دارند، ولی شما نظم دنیای تازه را بسیار بهتر از آنان درک می کنید و علاوه بر آن می توانید ۱۵ ساعت در روز کار کنید.
پنج تا ۶ ساعت بخوابید و سپس بازگردید و باز هم ۱۵ ساعت کار کنید. بسیاری از کارها هستند که جوانان می توانند بهتر از افراد مسن تر انجام دهند؛ یکی از آن ها داشتن ابتکار زیاد در سازگاری با چیزهای تازه هست. از طرفی جوان ترها در مقایسه با افراد میانسال و پیر چیزهای تازه را بهتر و با سرعت بیشتری یاد می گیرند؛ بنابراین به جوانی خود تکیه کنید که از تجربیات نسل های پیشین بیاموزید، نظرات تجاری تازه به دست آورید و درک بهتری از شغل خود داشته باشید. اجازه ندهید انتقادات آن ها وحشت و نگرانی در شما را ایجاد کند.
۷- وحشت در موفقیت هیچ جایی ندارد
بعضی چیزها هستند که بخت شما جهت پولدار شدن را ویران می کنند و در این میان می توان به وحشت اشاره کرد. وحشت می تواند شما را به شکست بکشاند یا کاری کند که از بسیاری از وقت های پیش آمده در زندگی به آسانی عبور نکرده، از آن ها بهره برداری نکنید. مرسوم ترین آن ها این است که «من خیلی جوانم» و این مورد بدترین آن هاست.
تنها به این علت که جوان هستید به این معنی نیست که نمی توانید کسب و کاری عالی داشته باشید و خیلی ها هستند که با کسب و کار موفق ارزش این را اثبات کرده اند. اگر شما خود را جدی نگیرید، هیچ کس دیگری نیز شما را جدی نخواهدگرفت. بدون وحشت از انتقاد دیگران یا وحشت از شکست پیش بروید و ایده های خود را عملی کنید، بعدها جهت این کار از خود تقدیر خواهید کرد. جوانی پر از ظرفیت است و عالی ترین شرکت دهنده تغییرات محسوب می شود. شما نباید هرگز به خود اجازه دهید که باور کنید ظرفیت رسیدن به چیزی را ندارید.
۸- سرمایه و پول خود را به گردش درآورید
خیلی وقت است که از دوران انباشتن پول، نگهداری آن ها در حساب بعد انداز و انتظار جهت دریافت بهره آن گذشته هست. حال این کار وقت بسیار زیادی طلب می کند و ممکن است از رشد کاری شما ممانعت کند. ممکن است یافتن شغل جهت جوانان ترسناک باشد، ولی کارهای بسیاری وجود دارند که شما می توانید در منزل انجام دهید که بتواند دستاویزی جهت شروع کارتان باشد.
پس انداز جهت سرمایه گذاری یکی از شیوه های کار با پول هست. شما باید با سرمایه گذاری در امور جدید، پول خود را جهت پول سازی زیاد به کار اندازید؛ البته سرمایه گذاری نیز خطرهایی دارد؛ بنابراین اگر می خواهید در کاری سرمایه گذاری کنید، بهتر است طرحی جهت خود داشته باشید و پیش از هرگونه اقدامی در مورد حوزه سرمایه گذاری مورد نظر خود تحقیق و احتمال موفقیت و همچنین خطرات احتمالی را به طور کامل ارزیابی کنید.
۹- با غریزه مصرف گرای خود بجنگید
والدین ما در سیستم «مصرف گرایی» رشد کردند و به تدریج آن را پذیرفتند. نسل ما کمی متفاوت هست. ما در جامعه ای که غرق در مصرف گرایی بود متولد شدیم و بخش بزرگی از نسل ما نیاموختند چگونه با آن دست و پنجه نرم کنند.
آن ها با تبلیغات رنگارنگ به هر سو کشیده می شوند و اگر با آخرین مدها هماهنگ نباشند، افسرده می شوند. پولدارها چیزهایی می خرند که آن ها را پولدارتر می کند، ولی افراد فقیر چیزهایی را می خرند که افراد پولدار را پولدارتر می کنند. درک همین عنوان جهت درگیری با غریزه مصرف گرایی تان کافی هست. تلاش کنید در دام تبلیغات رنگارنگ نیفتید. اگر به این تبلیغات توجه کنید، بعد از مدت کوتاهی هر آنچه ببینید می خواهید و پول خود را از این طریق به هدر خواهید داد.
یاد بگیرید هزینه های خود را به آن چیزهایی محدود کنید که واقعا نیاز دارید، نه آن چیزهایی که فکر می کنید باید داشته باشید. اگر می خواهید ثروتمند شوید و همچنان ثروتمند باقی بمانید، باید کمتر از آنچه به دست می آورید خرج کنید. به خاطر داشته باشید صرفه جوبودن به معنای خسیس بودن نیست، بلکه به معنای آن است که شما تلاش می کنید پولی را که با مشقت بسیار به دست آورده اید در راه های مناسب خرج کنید.
۱۰- از شکست نهراسید
از شکست و اشتباه نترسید. به جوانی خود به چشم دوره ای نگاه کنید که می توانید در صورت شکست در انجام دادن کاری آن را بارها تکرار کنید. در حقیقت، شکست در انجام دادن کاری به این معناست که شما در حال تلاش هستید. اگر در راحتی و آسایش به سر می برید و به هیچ مشکلی بر نمی خورید، شاید به این معناست که گام بلندی برنداشته اید. اگر اوضاع آن گونه طبق برنامه پیش نرود، اسمش تجربه هست. این تجربیات در طول زندگی همواره با شما خواهندبود و بینش و از دنیای اطراف به شما درک عمیق تری خواهندداد.
منبع:ماهنامه آینده روشن
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | افراد ثروتمند | سرمایه گذاری | دوران جوانی | افراد موفق | اینترنت | استفاده | موفقیت | اینترنت | زندگی

نویسنده : ناشناس