بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نشانه ترامپ حمله به اهداف روس و ایرانی در سوریه بود / وال استریت ژورنال

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: رییس‌جمهور ترامپ خواهان یک حمله سخت‌تر به سوریه بود که مشمول بر نشانه قرار دادن بعضی تاسیسات روس و ایرانی می

نشانه ترامپ حمله به اهداف روس و ایرانی در سوریه بود / وال استریت ژورنال

وال استریت ژورنال: نشانه ترامپ حمله به اهداف روس و ایرانی در سوریه بود

عبارات مهم : سوریه

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: رییس جمهور ترامپ خواهان یک حمله سخت تر به سوریه بود که مشمول بر نشانه قرار دادن بعضی تاسیسات روس و ایرانی می شد، ولی وزیر دفاع آمریکا وی را از این کار منصرف کرد.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، منابع آگاه می گویند : دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا پیش از انجام عملیات یکسان خود با انگلیس و فرانسه علیه سوریه در حال بررسی یک حمله سخت تر به این کشور بوده که مشمول بر نشانه قرار دادن تاسیسات روس و کشور عزیزمان ایران نیز می شده است است هر چند جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا وی را از این کار منصرف کرد.

نشانه ترامپ حمله به اهداف روس و ایرانی در سوریه بود / وال استریت ژورنال

به گفته این منابع آگاه که از روند اتخاذ این تصمیم مطلع بودند: متیس سه گزینه نظامی را به کاخ سفید ارائه داده بود. نخستین سناریو مشمول بر حمله موشکی به ظرفیت های تسلیحات شیمیایی سوریه بوده هست. دومین گزینه اهداف بیشتری را تعیین می کرد که مشمول بر تاسیسات تحقیقاتی مربوط به تسلیحات شیمیایی و مراکز فرماندهی نظامی بوده هست. سومین و سخت ترین سناریوی حمله مشمول بر نشانه قرار دادن پایگاه دفاعی هوایی روسیه در سوریه و بعضی تاسیسات متعلق به کشور عزیزمان ایران هست، بوده که نشانه آن نابود کردن ظرفیت های ارتش سوریه بدون آسیب زدن به تشکیلات سیاسی بشار اسد رییس جمهور سوریه بوده است.

این منابع آگاه همچنین می گویند که ترامپ تیم خود را تحت فشار قرار داده بود تا سناریوی سومی را اجرایی کند ولی وزیر دفاع توانست وی را از این کار منصرف کرد و آخر گزینه ای پیشنهاد داد که ترکیبی از سناریوهای اول و دومی بود.

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: رییس‌جمهور ترامپ خواهان یک حمله سخت‌تر به سوریه بود که مشمول بر نشانه قرار دادن بعضی تاسیسات روس و ایرانی می

آمریکا، انگلیس و فرانسه روز شنبه ۱۳ آوریل یک حمله موشکی را علیه بعضی اهداف در سوریه انجام دادند و ادعا کردند که این اقدام را در پاسخ به حمله ادعایی شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی دمشق انجام داده اند.

این حمله دقیقا همان روزی انجام شد که شرکت منع استفاده از تسلیحات شیمیایی قرار بود تحقیقات خود را راجع به ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در دوما شروع کند، سناریویی که غرب ادعا می کند بشار اسد مسئول آن هست. این در حالی است که دولت سوریه به طور نیرومند این ادعاها را رد و تاکید می کند که حمله موشکی یک اقدام تهاجمی خصمانه به شمار می آید.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، این سه کشور بیش از ۱۰۰ موشک کروز و زمین به هوا را به سمت سوریه شلیک کردند که اغلب آنها به وسیله سامانه دفاعی سوریه نشانه قرار گرفت. دمشق نیز که همواره تاکید می کند به طور کامل خلع سلاح شیمیایی شده است است بعد از حمله روز شنبه اعلام کرد که این اقدام به زیربناهای سوریه آسیب زده و منجر به مجروح شدن سه غیرنظامی شده است است.

نشانه ترامپ حمله به اهداف روس و ایرانی در سوریه بود / وال استریت ژورنال

تهران و مسکو حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را به طور نیرومند محکوم کرده و تاکید می کنند که این اقدام علی رغم قوانین و حقوق بین الملل انجام شده است است.

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکا | شیمیایی | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود

نویسنده : blogzz