بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دنیا با خود فکر نمی‌کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟ / نوبخت

تقویت توان نظامی جهت اقتدار کشور کافی نیست | راه گفت‌وگوی آیت‌الله جنتی با دولت بسته نیست 

دنیا با خود فکر نمی‌کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟ / نوبخت

نوبخت: دنیا با خود فکر نمی کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟

عبارات مهم : منابع

تقویت توان نظامی جهت اقتدار کشور کافی نیست | راه گفت وگوی آیت الله جنتی با دولت بسته نیست

سخنگوی قوه مجریه تاکید کرد: ما کسری بودجه نداریم ولی چون دخلمان با خرج یکی نیست، آرام تر هزینه می کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: کسری بودجه با عدم تحقق بودجه متفاوت هست. کسری بودجه یعنی منابع تامین نشود، ولی هنگامی که منابع تامین نشود و ما مصارف را کم کنیم، دیگر کسری بودجه نداریم و عدم تحقق بودجه داریم.

دنیا با خود فکر نمی‌کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟ / نوبخت

وی با بیان اینکه همه منابع بودجه تحقق پیدا نکرده است و ما هم مصارف را کم کردن داده ایم تا کسری بودجه نداشته باشیم، گفت: بنابراین کسری بودجه نداریم.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که صبحگاه امروز آیت الله جنتی گفته است در بعضی از وزارت منزل ها افراد به فکر خود هستند و بعضی از آن ها انقلابی نیستند و یا فاصله حداکثری با انقلاب دارند، گفت: قطعا مورد نیاز است بیان کنند که کدام وزرات منزل را نام می برند.

تقویت توان نظامی جهت اقتدار کشور کافی نیست | راه گفت‌وگوی آیت‌الله جنتی با دولت بسته نیست 

وی تاکید کرد: همه از پشینه وزرا اطلاع دارند این افراد در دوران جنگ و خون کنار مردم بودند، سوابق قابل اتکایی دارند.

سخنگوی دولت با بیان این که وزرا معاونان خود را با دقت مورد نیاز گزینش می کنند، اظهار داشت: وزرا دقت مورد نیاز را دارند در بحث بدنه هم نمی شود دست زد، بهتر است کلی گویی نکنیم و مصداقی سخن بگوییم.

وی ادامه داد: اگر در وزارت منزل کسی انقلابی نیست باید اخراج کنیم؟ باید در این مورد در چارجوب قانون اقدام کنیم.

دنیا با خود فکر نمی‌کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟ / نوبخت

اهم پاسخ های سخنگوی قوه مجریه به سوالات خبرنگاران را به نقل از خبرگزاری ها در ادامه بخوانید:

تقویت توان نظامی جهت اقتدار کشور کافی نیست | راه گفت‌وگوی آیت‌الله جنتی با دولت بسته نیست 

*دلیل عدم تحقق بودجه امسال این بود که سقف بودجه پیشنهادی ما به مجلس ۳۱۹ هزار میلیارد تومان بود که مجلس محترم به هر دلیلی این عدد را به ۳۴۶ هزار میلیارد تومان زیاد کردن داد که ما مخالف بودیم.

*رشد اقتصادی نه ماهه ۹۶ نسبت به وقت مشابه سال قبل با در نطر گرفتن نفت ۴/۴ درصد و بدون نفت ۴/۷درصد است و رشد سرمایه گذاری ما ۳/۹ درصد است.

دنیا با خود فکر نمی‌کند که آیا کشور ۳ وزارتخانه ندارد؟ / نوبخت

*حقوق نیروهای مسلح به شرکت نیروهای مسلح داده شده است هست. من تاکید کرده ام تا امروز شرکت نیروهای مسلح حقوق کارکنان خود را واریز کند.

*درباره پرداخت حقوق اسفند نیز به خزانه ابلاغ کرده ایم که مبالغ را به دستگاه ها بدهد. خزانه چک حقوق ها را به بانک مرکزی و بانک مرکزی به حساب دستگاه ها واریز کرده هست، اگر دستگاهی دریافتی نداشته هست، به شرکت برنامه و بودجه اعلام کند. از نظر ما همه تخصیص حقوق ها داده شده است است.

* بعضی از رسانه ها اعلام کردند به بعضی از دستگاه ها بودجه داده نشد؛ بله درست هست. هنگامی که جایی ۵ درصد پیشرفت دارد ولی جای دیگر ۹۵ درصد، مشخص است بودجه را به کجا می دهیم.

* امسال ۲۲۵ هزار میلیارد تومان جهت طرح های عمرانی و جاری پرداخت شد. رشد اقتصادی با نفت ۴۴ درصد و بدون نفت ۷۴ و رشد سرمایه گذاری ۹۳ درصد بوده هست. روند منفی ما مثبت شد و قصد رشدهای دو رقمی را داریم.

* به کسی که مسافر است نمی توانیم دلار ندهیم، بنابراین مصوب شد به مسافران ارز بدهیم. مردم ارز اسکناسی می خواهند خب این خود محل اشکال است بنابراین بانک مرکزی تلاش کرد با کارت در کشور های دیگر خدمات ارائه شود.

* شما می دانید که یک اتحاد شیطانی، نامبارک و نامقدس بین انگلیس و آمریکا شکل گرفت و قطع نامه را به شورای امنیت بردند، ارز و مباحث اقتصادی مانند توان نظامی مؤلفه های اقتدار ما است.

* حساب های جناحی را از منافع کشور جدا کنید، کسی که دولت را زیر پرسش می رد کل نظام را زیر پرسش می برد، قوه قضائیه و مجلس را زیر پرسش می برد.

*{درباره اتفاق سفارت کشورمان در انگلیس}: براساس عرف دیپلماتیک توقع داریم دولت انگلیس از دیپلمات های ما حمایت و صیانت ما را به عمل بیاورد.

* ما مواضع دولت را به درستی بیان کردیم و این استیضاح حق نمایندگان هست. هر لحظه یاد کردیم، این اقدام که قانونی بودنش را تایید می کنیم آیا تایید هم می کنیم به نفع کشور است؟ دولت اعتقاد است این اقدام به نفع کشور نیست و ضمن این غیرمتعارف و غیرمعمول است.

*مگر در این ۶ ماه چه اتفاقی افتاده است؟ گفتند که دولت خواهان این اتفاق هست. مگر دولت با کسی تعارف دارد؟ حال مشخص شد که چه کسی می خواهد. فراموش نکنید شرایط کشور به خصوص منطقه ای را باید در نظر بگیریم.

*در دی ماه دیدید که دشمن های چقدر خوشحال شدند، اگر فکر می کنید تقویت توان نظامی جهت اقتدار کافی است اشتباه هست، توان داخلی هم باید تقویت شود، این کار چه پیامی به دنیا می دهد.

*دنیا با خود فکر نمی کند چه اتفاقی افتاده که کشور سه وزارت منزل ندارد؟! می گویند وزرا عذرخواهی کنند، وزرای ما آدم های پاک دامن هستند، آقای حجتی بهشتی هست، کسی مانند آقای ربیعی دلسوز کارگران نیست، شخصی مانند آقای آخوندی وارد به حمل و نقل نیست.

*استیضاح وزیران خبر خوبی ندارد کسانی امروز از چهارشنبه سوری گرفته تا بقیه منتظر نشسته اند، سو ءاستفاده کنند.

*{آیا راه گفت وگوی آیت الله جنتی با دولت بسته است}:خیر این راه بسته نیست، اگر ایشان نظراتی دارند به ما بگویند گوش خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: منابع | انگلیس | انگلیس | نیروهای مسلح | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz