بلاگز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه امسال ۴٫۴ درصد رشد کرد / مرکز آمار

مرکز آمار کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه نخست امسال با احتساب نفت ۴٫۴ درصد و بدون آن ۴٫۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد

اقتصاد کشور عزیزمان ایران در 9 ماهه امسال 4.4 درصد رشد کرد / مرکز آمار

مرکز آمار: اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه امسال ۴٫۴ درصد رشد کرد

عبارات مهم : ایران

مرکز آمار کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه نخست امسال با احتساب نفت ۴٫۴ درصد و بدون آن ۴٫۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد کرده هست.

به گزارش ایرنا از این مرکز، در ۹ ماهه نخست امسال رشته فعالیت های گروه کشاورزی ۱درصد، گروه صنعت ۳٫۱ درصد و خدمات ۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد داشته است.

بر این اساس، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در نه ماهه نخست امسال به رقم ۵۶۰۳۰۵۰ میلیارد ریال با نفت و ٤٣٦٣٦٦٩ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.

اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه امسال ۴٫۴ درصد رشد کرد / مرکز آمار

این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال قبل با نفت ٥٣٦٦٣٧٥ میلیارد ریال و بدون نفت ٤١٦٧٦١٥ میلیارد ریال بوده است که نشان از رشد ۴٫۴ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ۴٫۷ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در نه ماهه نخست سال ١٣٩٦ دارد.

محاسبات فصلی در مرکز آمار کشور عزیزمان ایران در قالب ۱۵ بخش مهم متشکل از ٤٢ رشته فعالیت انجام می شود که در آن گروه کشاورزی مشمول بر زیر بخش های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل داری و ماهیگیری و گروه صنعت مشمول بر زیر بخش های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است.

مرکز آمار کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: اقتصاد کشور عزیزمان ایران در ۹ ماهه نخست امسال با احتساب نفت ۴٫۴ درصد و بدون آن ۴٫۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد

گروه خدمات نیز مشمول بر زیر بخش های عمده و خرده فروشی، فعالیت­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا، حمل و نقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات، فعالیتهای مالی و بیمه، مستغلات، کرایه و خدمات کسب و کار و دامپزشکی، اداره امور عمومی و خدمات شهری، آموزش، فعالیت های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و سایر خدمات عمومی، اجتماعی، شخصی و خانگی است.

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود

نویسنده : blogzz