بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی محکومیت مداخله کانادا در امور داخلی کشور عزیزمان ایران از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا راجع به اعتراض‌های اخیر در کشور عزیزمان ایران را رد کرد.

محکومیت مداخله کانادا در امور داخلی کشور عزیزمان ایران از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه

محکومیت مداخله کانادا در امور داخلی کشور عزیزمان ایران از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا راجع به اعتراض های اخیر در کشور عزیزمان ایران را رد کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت و رد بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه کانادا در امور داخلی کشورمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مواضع مداخله جویانه دولت کانادا را ناقض تعهدات حقوقی و بین المللی آن کشور و فاقد هر گونه وجاهت می داند.

سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره با قتل یک شهروند ایرانی مقیم کانادا به وسیله پلیس این کشور و عدم پاسخگویی دولت کانادا تاکنون و نادیده گرفتن مطالبات و درخواست های به حق ایرانیان مقیم کانادا به منظور برخورداری از حقوق اولیه کنسولی و اقامتی به رغم پیگیری های مستمر ایرانیان و وزارت امور خارجه کشورمان را از مصادیق سیاست های دوگانه این کشور در قبال شهروندان ایرانی خواند.

قاسمی ضمن تأکید بر اینکه، این گونه مواضع دولت کانادا با بیانات مقامات عالیه آن کشور در خصوص تعامل و گفت وگو با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هم خوانی ندارد، گفت: متاسفانه این ادبیات دولت کانادا تکرار ادبیات غلط، غیرمنطقی و ناکار آمد دولت های قبلی کانادا علیه مردم کشور عزیزمان ایران بوده و مردود است.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه کانادا در تصویر العمل به اعتراضات مردم کشور عزیزمان ایران در روزهای اخیر یک بیانیه انتشار داده است و به تکرار مواضع مداخله جویانه مقامات آمریکایی از این اتفاق پرداخت.

بنا بر گزارش شبکه سی بی سی، در بیانیه وزارت امورخارجه کانادا آمده است: اوتاوا از تلاش مردم کشور عزیزمان ایران که از حقوق اولیه ارزش جهت اعتراض مسالمت آمیز بهره می برند، دلگرم شده است است و از مقامات کشور عزیزمان ایران می خواهد تا به حقوق بشر و دموکراتیک مردمش احترام بگذارد.

محکومیت مداخله کانادا در امور داخلی کشور عزیزمان ایران از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه

واژه های کلیدی: ایران | بیانیه | ایرانی | کانادا | ایرانیان | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود

نویسنده : blogzz