بلاگز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی غیبت نوسازها از بازار مسکن میان‌متراژ

کمبود فایل فروش واحدهای مسکونی نوساز در بازار عرضه آپارتمان‌های فروشی به حدی رسیده است که می‌توان از آپارتمان‌های نوساز با عنوان غایبان بازار معاملات مسکن مصرفی

غیبت نوسازها از بازار مسکن میان‌متراژ

غیبت نوسازها از بازار مسکن میان متراژ

عبارات مهم : بازار

کمبود فایل فروش واحدهای مسکونی نوساز در بازار عرضه آپارتمان های فروشی به حدی رسیده است که می توان از آپارتمان های نوساز با عنوان غایبان بازار معاملات مسکن مصرفی نام برد.

تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از بازار معاملات خرید و فروش مسکن نشان می دهد هم اکنون عرضه نوسازها در بازار مسکن مصرفی(کوچک متراژ و میان متراژها) به کمترین حد خود رسیده است طوری که در شرایط فعلی حجم بسیار اندکی از آپارتمان های نوساز ۵۰ تا ۷۵ مترمربعی در بازار فروش قابل جست و جو هستند. درحالی که عرضه آپارتمان های نوساز از ماه های گذشته در بازار مسکن محدود شده است بود و نوسازهای شده است به بازار فروش اغلب با تفاوت فاحش در سطح قیمت پیشنهادی فروش نسبت به آپارتمان های چندساله به متقاضیان خرید ارائه می شدند، هم اکنون غیبت آپارتمان های کوچک متراژ و میان متراژ نوساز در میان فایل فروش آپارتمان های چندساله واقع در این بازه مساحتی، به شدت احساس می شود.

علاوه بر آنکه کم کردن حجم ساخت و سازها طی دست کم سه سال گذشته یکی از بااهمیت ترین عوامل کمبود فایل آپارتمان های نوساز مصرفی در بازار ملک است بعضی از واسطه های خرید و فروش مسکن در مناطق مصرفی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران می گویند بعضی از نوسازها از سوی سازندگان و مالکان آنها به طور موقت به بازار فروش عرضه نمی شوند تا شرایط در بازار ملک با ورود به سال تازه مشخص تر شود.

غیبت نوسازها از بازار مسکن میان‌متراژ

با این حال هم اکنون واسطه های فروش مسکن در مناطق مصرفی نیز اذعان می کنند سهم نوسازها از کل معاملات مسکن همچنان در حال کم کردن است و بااهمیت ترین علت این عنوان از یک سو زیاد کردن غیرمتعارف نوسازهای موجود عرضه شده است به بازار و از سوی دیگر غیبت حجم کافی نوسازهای قابل فروش در بازار ملک هست. کارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن به سازندگان و سرمایه گذاران ساختمانی توصیه می کنند با سرمایه گذاری جهت ساخت واحدهای کوچک متراژ و میان متراژ نه تنها خلأ موجود در بازار از بابت نیاز به آپارتمان های مصرفی نوساز را به حداقل برسانند بلکه وقت خواب سرمایه به علت فروش نرفتن واحدهای ساخته شده است را نیز کم کردن دهند.

واژه های کلیدی: بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود

نویسنده : blogzz