بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به رای دادگاه اعتراض می‌کنم / زیباکلام

صادق زیباکلام با اشاره به محکومیت‌اش از سوی دادگاه انقلاب، گفت: روز گذشته رای دادگاه به من ابلاغ شد و حسب قانون ۲۰ روز جهت اعتراض وقت دارم و من قطعا به رای صادر

به رای دادگاه اعتراض می‌کنم / زیباکلام

زیباکلام: به رای دادگاه اعتراض می کنم

عبارات مهم : سیاسی

صادق زیباکلام با اشاره به محکومیت اش از سوی دادگاه انقلاب، گفت: روز گذشته رای دادگاه به من ابلاغ شد و حسب قانون ۲۰ روز جهت اعتراض وقت دارم و من قطعا به رای صادره اعتراض خواهم کرد.

صادق زیباکلام در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال مصاحبه ای که با رادیو «دویچه وله» آلمان اطراف ناآرامی ها و اغتشاشات دی ماه داشتم، دادسرای فرهنگ و رسانه با تشکیل پرونده ای من را به تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب علیه نظام، متهم کرد. پرونده در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مورد پیگیری قرار گرفت. ۲۱ اسفند ماه دادگاه با حضور نماینده دادستان برگزار شد و روز بعد آن یعنی ۲۲ اسفند ماه، رای به من ابلاغ شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به عناوین اتهامی در پرونده اش مبنی بر تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب علیه نظام، گفت: بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی دادگاه می تواند به متهم از سه ماه تا یک سال حبس بدهد، ولی در حکم صادره جهت من ۱۸ ماه در نظر گرفته شده، در حقیقت ۶ ماه زیاد لحاظ شده است هست. علت این عنوان نیز اینگونه گفته شد من پرونده ای مشابه با عنوان مصاحبه با دویچه وله داشتم و چون در آن پرونده محکومیت قطعی داشتم، این عنوان را تکرار جرم محسوب کرده و ۶ ماه اضافه به علت تکرار جرم بوده است.

به رای دادگاه اعتراض می‌کنم / زیباکلام

زیباکلام خاطرنشان کرد: بر اساس رای دادگاه، دو سال از فعالیت های سیاسی و اجتماعی منع شده است ام، یعنی انجام مصاحبه با رسانه های داخلی و خارجی، نوشتن مقالات و شرکت در اجتماعات؛ البته صدور چنین احکامی سابقه داشته هست. علاوه بر این موارد، من را دو سال از حضور در اینترنت منع کرده اند، البته این عنوان جهت نخستین بار اتفاق افتاده هست. تا آنجایی که می دانم جهت نخستین بار است که قانون می گوید فردی نباید در اینترنت حضور داشته باشد.

صادق زیباکلام با اشاره به محکومیت‌اش از سوی دادگاه انقلاب، گفت: روز گذشته رای دادگاه به من ابلاغ شد و حسب قانون ۲۰ روز جهت اعتراض وقت دارم و من قطعا به رای صادر

واژه های کلیدی: سیاسی | قانون | پرونده | اعتراض | دادگاه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz