بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی … / روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر

 باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جنا

بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی ... / روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر

روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر: بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی …

عبارات مهم : سیاسی

باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جناح سیاسی آن هم با آن ادبیات دون شأن و با اتهام زنی، بسیار بعید می نمود.

به گزارش جماران، دکتر سید محسن حسینی پویا نماینده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در کانال تلگرامی شورای شهر مشهد یادداشتی منتشر کرد.

بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی … / روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر

وی نوشت: باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جناح سیاسی آن هم با آن ادبیات دون شأن و با اتهام زنی، بسیار بعید می نمود. لذا شخصاً به روزنامه خراسان رضوی مراجعه کردم تا از صحت و سقم خبر آگاه شوم.

متأسفانه واقعیت داشت! و باز هم از مواضع و ادبیات ایشان، بیش از پیش شگفت زده شدم!!

 باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جنا

آیت الله علم الهدی:

«… ما شورای شهر را به علت اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. … چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم. … به آن می ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می دهید؟ … یکی از دوستان آمد و نامه ای به بنده داد … این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود … گفتم؛ برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه کنید، خدا شمارا می بخشد ولی این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است آینده اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، لیکن خیانت به اسلام و مسلمین کردید. هرچه کربلا بروید، هرچه مکه بروید، هرچه جبهه بروید و نماز مستحبی بخوانید آن چه مسلم است شما جهنمی هستید و باعث شدید آینده اسلام و مسلمین دست غیر بیفتد. … حالا این که چون یک نفر ۱۰۰ درصد آن چه بنده می خواهم نیست، اجازه دهیم قدرت دست جریان باطل بیفتد، یک حرکت شیطانی است و شیطان این کار را می کند که قدرت دست جریان های دینی نباشد و قدرت را بفرستد آن طرف …» (روزنامه خراسان رضوی، مورخ ۷ دی ماه، صفحه سه).

در همین ارتباط یادآوری نکات زیر را مهم می دانم:

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ولی فقیه ناظر و متعلق به همه ملت کشور عزیزمان ایران است و نه بخش کوچکی از ملت. بعد شایسته و بایسته است که نماینده ولی فقیه نیز شخصیت و جایگاه حقوقی این نمایندگی را به جناح سیاسی خاصی گره نزده و جایگاه رهبری و ولایت فقیه را فرو نکاهد.

بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی … / روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر

از ادبیات به کار رفته بر می آید که گوینده به عنوان نماینده ولی فقیه، در امور اجرایی و تصمیم گیری یک جناح خاص و تعیین لیست انتخاباتی آنان، همکاری و تعیین وظیفه می کرده است!؟ آیا عدم رعایت صلاحیت های ذاتی و هزینه کردن رهبری جهت یک جناح خاص، مجاز و به صلاح است؟

به دست آوردن و حفظ قدرت (به تعبیر ایشان) به چه قیمتی می ارزد؟ حتی به قیمت ارتکاب زنای محصنه و خوردن عرق و هر فسق و فجور دیگر !!؟ آیا این فتوی، با تعالیم اسلامی و بیانات حضرت علی (ع) که به خدای متعال سوگند یاد می فرمود حاضر نیست جهت به دست آوردن هفت آسمان و زمین، حتی به اندازه گرفتن پوست جو از دهان مورچه ای ظلم روا دارد، هم خوانی دارد!؟ فاصله از کجاست تا به کجا!؟؟

 باورم نمی شد که امام جمعه شهرمان و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی چنین سخنانی گفته باشد!! فروکاستن جایگاه فراجناحی نماینده ولی فقیه به رهبری یک جنا

در این سخنان به من و دیگر نمایندگان مردم مشهد در شورای شهر و بالطبع به مردم فهیم و شکیبای مشهد مقدس نیز اتهامات بی اساسی وارد شده است که واجد جنبه مجرمانه هست. اتهام: غیر مسلمان، جریان باطل، شیطانی بودن پیروزی جریان برابر و… از جمله این موارد هست. امیدوارم دادسرای خاص روحانیت به وظیفه خود عمل کند و نیازی به ورود ما نباشد. سنجیده سخن گفتن و رعایت قوانین و نظامات حقوقی و کیفری و حرمت اشخاص، حداقل انتظاری است که از هر انسان شریفی به خاص از نماینده محترم ولی فقیه می رود.

سخنان توأم با تکفیر و تفسیق دیگران و ادعای قسیم النار والجنه بودن، نشان از خود حق پنداری گوینده و ادعای الوهیت و خداوندگاری وی دارد! ایشان با کدامین برهان خود و جناح منتسب به خود را حق مطلق و دیگر مردمان را غیر مسلمان و باطل می انگارد!؟ یادآوری آیه ۱۱۱ سوره بقره گویا مهم است: «وَ قَالُوا لَنْ یَدْخُلَ الْجَنَّةَ إِلَّا مَنْ کَانَ هُودًا أَوْ نَصَارَىٰ تِلْکَ أَمَانِیُّهُمْ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ» ترجمه: «و گفتند: هرگز کسی به بهشت درنیاید، مگر آنکه یهودی یا ترسا باشد. این آرزوهای [ واهیِ ] ایشان هست. بگو: اگر راست می گویید، علت خود را بیاورید».

بروید زنا کنید، عرق بخورید ولی … / روایتی از توصیه عجیب امام جمعه مشهد به نقل از نماینده شورای شهر

مشهد مقدس منتسب به امامی است که در مهربانی، رأفت و عطوفت و در رواداری با مردم و دگر اندیشان سرلوحه بوده هست. تکفیر و تفسیق و خشونت شایسته این شهر نیست. با صفای باطنی که در آیت الله علم الهدی سراغ هست، امیدواریم ایشان در اصلاح و برطرف ابهام از سخنانشان اقدام کنند و نیازی به کارها دیگر نباشد.

بیا ای موسی کز کف عصا سازی تو افعی را

به فرعونان خود بنما کرامت های موسی را

(مولوی)

واژه های کلیدی: سیاسی | شورای شهر | خراسان رضوی | شورای اسلامی | نماینده ولی فقیه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz