بلاگز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

نشست معرفی آهنگسازان و خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه برگزار شد.

خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

عبارات مهم : برنامه

نشست معرفی آهنگسازان و خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه برگزار شد.

به گزارش مهر، علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال طی یک نشست رسانه ای که بعدازظهر روز دوشنبه ۲۷ فروردین در فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران برگزار شد، ضمن معرفی آهنگساز و خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی برنامه های فرهنگی تیم ملی فوتبال کشورمان در این مناسبت را تشریح کردند.

خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

غلامحسین وقت آبادی معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال کشورمان در ابتدای این نشست رسانه ای بیان کرد: فدراسیون فوتبال جهت نخستین بار یک کار تخصصی را به مرجع خود واگذار کرده و ما به دنیال این هستیم که در حد تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران یک کار فاخر تولید و عرضه شود.

به گفته وی، این کار ارزشمندی است که امیدوارم جهانی شود.

نشست معرفی آهنگسازان و خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه برگزار شد.

علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ابتدای این نشست بیان کرد: این کار اتفاق بزرگی است که قرار است خرداد ما امسال کلید بخورد و من از مجموعه فدراسیون فوتبال کشورمان تقدیر می کنم که افتخار خوبی را جهت کشورمان رقم زدند.

وی افزود: دی ماه امسال بود که با فدراسیون تفاهمنامه ای را جهت ساخت سرود تیم ملی کشورمان منعقد کردیم.

صفی پور ضمن ارایه توضیحاتی اطراف فعالیت های بنیاد فرهنگی هنری رودکی گفت: اگراین اتفاق امروز رقم خورده نتیجه زحمت و تلاش کارکنان مجموعه بنیاد و فدراسیون فوتبال هست. ما جهت ساخت سرود تیم ملی فوتبال کشورمان روی عنوان «سرود ایرانی» تاکید زیادی داشتیم که منجر به ساخت اثری شد که محصول ایرانی است.

خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

مدیرعامل بنیاد رودکی عنوان کرد: از روز اول ما تصمیم داشتیم علاوه بر ساخت یک سرود، قطعات دیگری را نیز تولید کنیم بر همین اساس نخستین کاری که تولید شد با شعری از احسان افشاری، آهنگسازی بابک زرین و خوانندگی سالار عقیلی شکل گرفت که این روزها نیز در حال اتمام هست. دومین کار هم با شعری از ساعد باقری ، آهنگسازی شهرداد روحانی و خوانندگی علیرضا قربانی است که هر دو این اثر با رهبری شهرداد روحانی تولید می شود.

صفی پور افزود: سومین کاری که قرار است تولید شود مربوط به اثری به آهنگسازی فریدون شهبازیان و شعر عبدالجبار کاکایی است که راجع به این اثر خواننده بعد از آخر کار معرفی می شود.

نشست معرفی آهنگسازان و خوانندگان سرود تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد رودکی تاکید کرد: بنیاد رودکی ماموریتی جهت تولید موسیقی پاپ ندارد و آنچه جهت ما مهم است تولید آثاری در حوزه موسیقی ارکسترال با تمی ایرانی است که امیدوارم مخاطبان از شنیدن آن لذت مورد نیاز را ببرند. ما دوست داریم قطعه ای تولید شود که اولا روحیه حماسی داشته باشد و دوما مخاطبان نیز بعد از شنیدن آن را تکرار کنند.

وی خبر داد: طی تفاهمنامه ای که به امضا رسیده این قطعات طبق تاریخی که در روزهای آینده اعلام می شود با حضور بازیکنان تیم ملی فوتبال رونمایی خواهد شد.

خوانندگان سرود تیم فوتبال در جام جهانی معرفی شدند

صفی پور توضیح داد: ما ضمن تولید این کارهای موسیقایی تصمیم گرفتیم که غیر از اجرای این برنامه به مناسبت جام جهانی شرایطی را فراهم کنیم که مقدمات برگزاری سه شب هنری در شهرهایی که تیم ملی فوتبال در آنجا برنامه دارد، فراهم شود که طی این برنامه اجرای زنده قطعات در شهرهای سن پترزبورگ، سالن مهم کنسرواتور چایکوفسکی مسکو و شهر کازان انجام خواهد گرفت. ما دوست داشتیم در شهر سوم بازی تیم ملی نیز برنامه داشته باشیم که متاسفانه این شهر از امکانات خوبی جهت اجرا برخوردار نبود.

مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به اینکه چنین پروژه ای جهت نخستین بار به وسیله ارکسترهای دولتی جهت تیم های ملی انجام می گیرد، تصریح کرد: استتباط بنده چنین است که کار انجام شده است با این دو خواننده کار خوب، دسته اول و مهمی خواهد بود که با هماهنگی شورای راهبردی بخش فرهنگ در فدراسیون فوتبال شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه خواهیم بود.

وی افزود: به هر حال من اعتقاد دارم کار بزرگ هزینه بزرگی می خواهد لذا من فکر می کنم که امسال کار مهمی در حال انجام است چون از کارهایی که راحت تر است بسیار دشوارتر هست. شاید خیلی از قطعاتی که می خواهد تولید شود نیازی به حمایت فدراسیون نداشته باشد ولی اگر می بینید که ما به سراغ کار ارکسترال رفتیم به طور حتم این نیازمند پشتیبانی است که به وسیله هر دو مجموعه انجام گرفته است و این اتفاق در چنین سطح با حمایت های انجام گرفته خروجی ارزشمند خواهد داشت. همه هنرمندانی که در این پروژه حضور دارند خوانندگان و بازیگران و صورت های معروف به روزی هستند که در همین چند هفته گذشته در رویدادهای خارجی حضور داشته اند.

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال نیز در این نشست گفت: ما جهت جام جهانی مجموعه برنامه هایی داریم که یکسری از این برنامه ها مربوط به ستاد فرهنگی است که در این مورد جلسات مختلفی برگزار شده است هست. در این ستاد تمامی دستگاه های اجرایی اعم از وزات امور خارجه، وزارت ارشاد، شرکت فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت ورزش حضور دارند و ستاد راهبردی تیم ملی فوتبال در جام جهانی را هدایت می کنند. ما در کارهای فرهنگی نیز کارهایی انجام دادیم که فرش دستباف، مچ بند، راه اندازی برچسب بر خودروهای مردم به عنوان یار دوازدهم از جمله این فعالیت ها هست. در کنار این مباحث ساخت دو قطعه موسیقایی و یک ویدئو فاخر نیز داریم که بنیاد رودکی در کنار ما حضور دارد.

رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: البته همه بازیگران و صورت های معروف می توانند جهت تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی آثاری را تولید کنند ولی این کاری که در ستاد فرهنگی جام جهانی فوتبال می شود متعلق به کشور عزیزمان ایران و ایرانی است و امیدوارم بتواند مورد توجه مخاطبان ایرانی و خارجی قرار گیرد.

وی با اشاره به پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی فوتبال ضمن تاکید بر حمایت فدراسیون از تولیدات داخلی توضیح داد: پیراهن تیم ملی هنوز رونمایی نشده هست. ما قراردادی با آدیداس داریم که مربوط به قبل از مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور است و چون قرارداد ما پیش از مصوبه این ستاد به امضا رسیده بود مجبور بودیم با آدیداس ادامه همکاری بدهیم. ولی ما قرارداد اسپانسری را به قرارداد تجاری تبدیل کردیم که مشمول بر هفتاد درصد تخفیف و ۳۰ درصد وجه می شود و بخش وجه آن از محل عایدات فروش بلیت در خارج از کشور تامین می شود.

واژه های کلیدی: برنامه | فوتبال | جام جهانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود

نویسنده : blogzz