بلاگز

گت بلاگز اخبار اجتماعی شناسایی مدارس پرخطر ، «خشونت»، نخستین آسیب اجتماعی در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق اطلاعات احصاء شده، خشونت و بحث نزاع‌های بین فردی، فرد با گروه و گروه با گروه نخستین آسیب اجتماعی

شناسایی مدارس پرخطر ، «خشونت»، نخستین آسیب اجتماعی در مدارس

«خشونت»، نخستین آسیب اجتماعی در مدارس/ شناسایی مدارس پرخطر

عبارات مهم : آموزش

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق اطلاعات احصاء شده، خشونت و بحث نزاع های بین فردی، فرد با گروه و گروه با گروه نخستین آسیب اجتماعی مدارس است گفت: پرسشها و آسیب های اجتماعی چندمتغیره و بسیار پیچیده است و باید همه دستگاه ها جهت برطرف آن وارد صحنه شوند.

مهرزاد حمیدی در گفت وگو با ایسنا، به برنامه ریزی جهت شادسازی و ایجاد نشاط در مدارس اشاره و اظهار کرد: در جهت شادسازی مدرسه طرح هایی چون المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا و کانون های ورزشی را اجرا می کنیم.

وی افزود: تلاش می کنیم مهارت های اجتماعی گسترش یافته و خصوصیاتی چون تاب آوری ، وفاق و سازگاری در حوزه ورزش، کار تیمی و گروهی و … توسعه یابد و فرزندان ما اینقدر شکننده نباشند.

شناسایی مدارس پرخطر ، «خشونت»، نخستین آسیب اجتماعی در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نتیجه های یک پیمایش ملی گفت: در پیمایش های ملی از افراد پرسیده شده است آیا به سراغ اعتیاد می روند؟ آنها در پاسخ می گویند اول لذت جویی، سپس شکنندگی ها و وازدگی ها، عدم اعتماد به نفس و کنجکاوی عامل سوق یافتن به سمت اعتیاد هست. باید ریشه این کنجکاوی را با اطلاع رسانی بسوزانیم. ما این نشانه را نشانه رفته ایم و به دنبال شادسازی مدارس هستیم تا دانش آموزان از حضور در مدرسه لذت ببرند.

حمیدی افزود: اگر فرزند ها شاد باشند، کمتر فریب اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و ماهواره ای را می خورند، متاسفانه بعضی نیز تصور می کنند اگر داروها و قرص هایی مصرف کنند تا زیاد بیدار بمانند و شب امتحان درس بخوانند موفق تر خواهند بود. ما می خواهیم این افکار و تمایلات را در دانش آموزان تضعیف کنیم، ولی در مجموع پرسشها و آسیب های اجتماعی چندمتغیره و بسیار پیچیده است و باید همه دستگاه ها جهت برطرف آن وارد صحنه شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق اطلاعات احصاء شده، خشونت و بحث نزاع‌های بین فردی، فرد با گروه و گروه با گروه نخستین آسیب اجتماعی

وی با بیان اینکه امروز با اطلاعات به روز شده است آسیب های اجتماعی مواجه ایم و از تحولات آسیب ها آگاهیم عنوان کرد: امروز مطلع هستیم که کدام آسیب در کدام مدرسه پررنگ تر هست؛ ما مدارس پرخطر را می شناسیم لیکن اطلاعات ۳۸ هزار مدرسه وارد سامانه مربوطه شده است که بسیار ارزشمند است.

به گفته معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش طبق اطلاعات احصاء شده، خشونت و بحث نزاع های بین فردی، فرد با گروه و گروه با گروه نخستین آسیب اجتماعی مدارس هست. پیمایش ها، جهت گیری ما را روشنتر می کند. ابزارهای استاندارد غربالگری را نیز در دست شناسایی و نهایی کردن داریم.

واژه های کلیدی: آموزش | خشونت | مدرسه | اطلاعات | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz