بلاگز

گت بلاگز اخبار اجتماعی خستگی راننده عامل ۴۰ درصد تصادفات نوروز است

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: براساس بررسی های انجام شده، عامل وقوع ۴۰ درصد تصادفات سفرهای نوروزی سال ٩٦، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه راننده بوده است.&nb

خستگی راننده عامل 40 درصد تصادفات نوروز است

خستگی راننده عامل ۴۰ درصد تصادفات نوروز است

عبارات مهم : نوروز

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: براساس بررسی های انجام شده، عامل وقوع ۴۰ درصد تصادفات سفرهای نوروزی سال ٩٦، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه راننده بوده هست.

به گزارش ایرنا، سردار تقی مهری روز چهارشنبه در مانور بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز۹۷ که در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: افزود: سرعت و سبقت غیرمجاز نیز به ترتیب عامل بیش از ٢٩ و ۲۰ درصد تصادفات منجر به جرح و فوت بزرگراه ها در سفرهای نوروزی است.

وی اظهار کرد: پلیس با به کارگیری و تقویت تمام تجهیزات و برنامه ریزی دقیق، نظم و ایمنی مناسب بزرگراه های درون و برون شهری کشور در ایام عید را تامین و برقرار خواهد کرد.

خستگی راننده عامل ۴۰ درصد تصادفات نوروز است

وی به کم کردن ١٠ درصدی تلفات بزرگراه ای نوروز ۹۶ نسبت نوروز ۹۵ اشاره کرد و گفت: پلیس با همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان، موفق به کم کردن آمار تصادفات منجر به فوت در بزرگراه ها شده است که این روند در نوروز ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.

سردار مهری تصریح کرد: یک میلیون و ٤٠٠ هزار ماشین در ۱۱ ماه گذشته از امسال به ناوگان کشور اضافه شده است و٢ میلیون گواهینامه تازه نیز دراین مدت صادر شده است است.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: براساس بررسی های انجام شده، عامل وقوع ۴۰ درصد تصادفات سفرهای نوروزی سال ٩٦، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه راننده بوده است.&nb

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه در دهه گذشته میل سفر در میان مردم ۲٫۵برابر زیاد کردن یافته، گفت: ستاد تسهیلات سفر نوروزی با همکاری پلیس نقش پر رنگی در پایین آمدن تصادفات بزرگراه ای داشته است.

* خدمت رسانی ۵۰۰ هزار امدادگر به مسافران نوروزی

فرمانده نیروی انتظامی نیز در ادامه این رزمایش گفت: نیم میلیون امدادگر و خدمات رسان در طرح سفرهای نوروزی ٩٧ از دستگاه های متفاوت راهداری، اورژانس، امداد و نجات، میراث فرهنگی و پلیس در بزرگراه های کشور به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کنند.

خستگی راننده عامل ۴۰ درصد تصادفات نوروز است

سردار حسین اشتری افزود: اجرای طرح سفرهای نوروزی از ٢٤ اسفند شروع و تا ١٥ فروردین ماه در سراسر کشور با نشانه کم کردن تصادفات وایجاد سفرهای ایمن جهت مردم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در طول مسیر محل های مناسبی جهت استراحت رانندگان و مسافران در نظر گرفته شده، اظهار کرد: رانندگان در صورت بروز مسئله در طول مسیر، بدون هیچگونه نگرانی می توانند از خدمات دستگاه های امداد رسان در مناسب ترین وقت استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: براساس بررسی های انجام شده، عامل وقوع ۴۰ درصد تصادفات سفرهای نوروزی سال ٩٦، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه راننده بوده است.&nb

سردار اشتری، سه عامل انسان، ماشین و بزرگراه را در بروز حوادث بزرگراه ای موثر دانست و گفت: باید در همه حوزه ها کارهای زیربنائی زیادی صورت گیرد ولی عامل انسانی از تمامی موارد دیگر مهم تر است و باید رانندگان علاوه بر رعایت حال خود و سرنشینان خودروی خود، حواسشان به ماشین های همجوار هم باشد تا از هرگونه حوادث احتمالی جلوگیری شود.

وی آرامش در سفر را از عوامل مهم در کم کردن تصادفات بیان کرد و افزود: مسافران نوروزی سفر خود را مدیریت کنند و سفر خود را از روزهای پیک شلوغی به روزهای خلوت موکول کنند تا از بروز حواث تا حدود زیادی کاسته شود.

خستگی راننده عامل ۴۰ درصد تصادفات نوروز است

* ایجاد ۲ هزار و ۳۸۵ پایگاه امداد و نجات

رییس شرکت امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز در ادامه این رزمایش از از ایجاد ٢ هزار و ٣٥٨ پایگاه امداد و نجات راه های کشور در ایام عید خبر داد و گفت: این تعداد از پایگاه های امدادی در جهت امنیت و کم کردن حوادث بزرگراه ای تلاش خواهند کرد.

مرتضی سلیمی افزود: روزانه ١٠ هزار نفر، سه هزار و ٤٥٠ ماشین امدادی از جمله آمبولانس، خودروهای امدادی و عملیاتی و ٢٤ فروند بالگرد به مردم در ایام عید خدمات امدادی ارایه می دهند.

وی ادامه داد: ٥٧٠ پایگاه اسکان اضطراری علاوه بر پایگاه های امداد و نجات جهت اسکان های اضطراری در کشور آینده نگری شده است است.

معاون رییس جمهوری و رییس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در ادامه این رزمایش با بیان اینکه ١٩ دستگاه در ستاد سفرهای نوروزی فعال هستند، گفت: جلسات این ستاد از ٢ ماه پیش شروع شده است و تمامی تمهیدات مورد نیاز در آن اندیشیده شده است است.

علی اصغر مونسان یکی از مهمترین اهدف ستاد تسهیلات سفر در سال ٩٧ را زیاد کردن کیفیت خدمات رسانی به مردم اعلام کرد و گفت: ایجاد سفرهای ارزان قیمت از طریق طرح بوم گردی و اوج نرفتن قیمت هتل ها و کرایه های حمل و نقل عمومی یکی دیگر از اهداف این ستاد است.

وی معرفی جاذبه های گردشگری از طریق سایت جامع گردشگری را از دیگر اهداف ستاد تسهیلات سفر نوروزی بیان کرد و گفت: این سایت جامع با نشانه معرفی جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی کشور به مردم جهت گزینش سفرهایشان به داخل کشور ایجاد شده است است.

وی ادامه داد: توضیحات جامع، نقشه مسیر جاذبه های گردشگری و تصویرهای خوب از جاذبه ها که در این سامانه آمده هست، می تواند کمک شایانی در گزینش مقصد گردشگری مردم باشد.

رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز ۹۷ با نشانه ارتقای نظم و انضباط ترافیکی و تامین ایمنی وسلامت در سفرهای نوروزی امروز (چهارشنبه) در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

این رزمایش بزرگ با حضور آخوندی وزیر راه و شهر سازی و جمعی از مسئولان شرکت ها و نهادهای خدمات رسان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، کم کردن سوانح و حوادث رانندگی و نمایش آمادگی و توانمندی های شرکت های امدادی و عملیاتی از اهداف مهم برگزاری این رزمایش است که با شعار« نشاط بهاری با نظم و امنیت و پرهیز از خطر و آرامش سفر» برگزار شد.

واژه های کلیدی: نوروز | سفرهای | بزرگراه | تصادفات | خدمات سفر | سفر نوروزی | سفرهای نوروزی | مسافران نوروزی

دانلود

نویسنده : blogzz