بلاگز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود / تابش

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از بیانات دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد سیدامامی پیش از قطعی شدن حکم وی، گفت که پرونده سید امامی به وزارت اطل

پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود / تابش

تابش: پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود

عبارات مهم : پرونده

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از بیانات دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد سیدامامی پیش از قطعی شدن حکم وی، گفت که پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود.

محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا با اشاره به جلسه صبحگاه امروز (چهارشنبه) فراکسیون محیط زیست با معاونین قوه قضاییه، شرکت حفاظت محیط زیست، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه، یادآور شد: در این جلسه نمایندگان سوالات و ابهامات خود را اطراف نحوه فعالیت موسسه زیست محیطی میراث پارسیان، اتهامات وارده به متهمین، وظایف وزارت اطلاعات و شرکت اطلاعات سپاه در پیگیری به پرونده و همچنین بیانات خانواده های زندانیان و کارکنان این موسسه که مصر هستند فعالیت ارزش در چارچوب قانون و در هماهنگی با نهادهای حاکمیتی بوده، مطرح کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین در خصوص فوت آقای سید امامی و مسئولیت شرکت زندان ها پرسش شد و اینکه آیا پیگیری ها منطبق با موازین قانونی بوده یا خیر؟ مسئولان هم به طور مشروح به سوالات پاسخ دادند. همچنین عنوان شد که رییس قوه قضاییه دستور پیگیری جدی به عنوان خصوصا چگونگی فوت متوفی را داده است.

پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود / تابش

تابش اضافه کرد: در این جلسه همچنین مطرح شد که سپاه به عنوان ضابط قضایی با حکم دادستان به پرونده ورود کرده در حالی که با توجه به عنوان اتهام علی القاعده باید وزارت اطلاعات در پرونده ورود می کرد.

نایب رییس فراکسیون امید یادآور شد: در این جلسه معاون قوه قضاییه عنوان کردند که همه بازداشتگاه ها از جمله بازداشتگاهی که مرحوم سید امامی آنجا فوت کرده زیر نظر شرکت زندان هاست بنابراین شرکت زندان ها باید مسئولیت اتفاق را بپذیرد و در قبال آن پاسخگو باشد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از بیانات دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد سیدامامی پیش از قطعی شدن حکم وی، گفت که پرونده سید امامی به وزارت اطل

تابش با بیان اینکه قرار است در جلسه آتی مدارک و مستندات پرونده جهت اطلاع نمایندگان و برطرف ابهامات وارده ارائه شود، تصریح کرد: یکی از نکات دیگری که در این جلسه مطرح شد این بود که وزارت اطلاعات گفت این پرونده از طرف قوه قضاییه به آنها ارجاع نشده و آنها در این عنوان ورودی نداشتند. ضمن اینکه گفتند معمولا وزارت اطلاعات طبق فرمتی که وجود دارد در جریان ماموریت ها و سفرهای خارجی قرار می گیرد. همچنین معاون شرکت حفاظت محیط زیست هم بیان کرد که ورود و اطلاعی از این پرونده نداشته و خواستار این شدند که این عنوان باعث نشود فعالیت شرکت های مردم نهاد تحت الشعاع قرار گیرد و به حیثیت آنها خدشه وارد شود.

وی ادامه داد: نمایندگان در مقام ایفای وظایف نمایندگی و سوگندی که جهت پاسداری از قانون اساسی و حقوق ملت یاد کردند در این عنوان ورود کرده اند و در پی کشف حقایق هستند ولی توصیه تاسف آور این است که بعضی رسانه ها خصوصا رسانه ملی به صورت یک طرفه به عنوان وارد شده است و جای تعجب از دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران است که قبل از محاکمه و صدور حکم به اظهارنظر پرداخته در حالی که بر اساس مقررات آیین دادرسی کیفری تا زمانی که فردی در دادگاه محکوم نشده و حکم در مرحله تجدیدنظر و فرجام خواهی قطعی نشده به هیچ عنوان نمی توان در مورد اتهامات صحبت کرد آیا که بحث حیثیت افراد مطرح است در حالی که دادستان محترم در بیانات خود مستقیما به فرد متوفی اتهاماتی وارد کرده در حالی که هنوز مقدمات پیگیری به پرونده فراهم نبوده و متهم هنوز جهت کشف جرم در اختیار ضابط قضایی بوده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وظیفه نمایندگان، اعمال نظارت جهت حفظ حقوق مردم، ارتقای منافع ملی و الزام دستگاه ها به تکمین از قانون هست، خاطرنشان کرد: بعضی مباحث دارای طبقه بندی است و افشای آنها امنیت ملی را به مخاطره می اندازد لذا باید در جلسات داخلی ایرادات و اشتباهات را حل و فصل و ابهامات را برطرف کنیم.

پرونده سید امامی به وزارت اطلاعات ارجاع نشده بود / تابش

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس همچنین گفت: تشکل های محیط زیستی مورد احترام هستند و زحمات ارزش مرضی نظر حضرت پروردگار و مورد حمایت همه مسئولان امر است و ما از آنها می خواهیم با قوت و قدرت به کار سخاوتمندانه و متعهدانه خود ادامه دهند.

این نماینده مجلس در آخر گفت: خلاصه موارد مطروحه در جلسه فراکسیون محیط زیست راجع به فوت آقای سیدامامی و نقطه نظرات و ابهامات نمایندگان به استحضار رییس مجلس رسیده و ایشان هم گفتند که آن را پیگیری می کنند و خواستار استمرار جلسات پیگیری به این عنوان شدند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از بیانات دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد سیدامامی پیش از قطعی شدن حکم وی، گفت که پرونده سید امامی به وزارت اطل

واژه های کلیدی: پرونده | اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود

نویسنده : blogzz