بلاگز

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است / برانکو

سرمربی پرسپولیس در تازه‌ترین اظهارنظرش احتمال بازگشتش به نیمکت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران را رد نکرد.

بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است / برانکو

برانکو: بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است

عبارات مهم : ایران

سرمربی پرسپولیس در تازه ترین اظهارنظرش احتمال بازگشتش به نیمکت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران را رد نکرد.

به گزارش تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در گفت وگو با پادکست اینترنتی «گل بزن» در خصوص شرایط تیمش گفت: همه چیز خوب هست. ما روز دوشنبه (امروز) باید در لیگ قهرمانان بازی کنیم و این افتخار بزرگی جهت ما بابت حضور در این مسابقه هاست. لیگ قهرمانان آسیا دشوارترین مسابقه باشگاهی در سطح قاره آسیاست و حضور در این مسابقه ها واقعاً افتخاری جهت همه ما است.

بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است / برانکو

وی در خصوص دو قهرمانی متوالی شاگردانش در مسابقه های لیگ برتر فوتبال کشور و فصل پیش روی این مسابقه ها اظهار داشت: واقعاً از کاری که در طول فصل انجام دادیم، راضی و خوشحال هستم، ولی این را هم می دانم که این عالی ترین نتیجه در تاریخ کلوب پرسپولیس هست. چرا؟ چون ما با قدرت و زودهنگام از عنوان قهرمانی خود دفاع کردیم که البته کار راحت ای نبود. فصل گذشته تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیشروی کردیم و این فصل نیز پیش از هفته نهایی مرحله گروهی صعودمان به مرحله یک هشتم نهایی این مسابقه ها را قطعی کردیم. در کنار اینها به آمار که نگاه کنید متوجه می شوید که رکوردهای زیادی از خود بر جای گذاشته ایم. بابت همین از بازیکنان رضایت کامل دارم چون شخصیت عالی و انگیزه بالای خود را نشان دادند که این مهمترین فاکتور در کسب این نتیجه های بود.

سرمربی پرسپولیس در مورد مقایسه و دشواری آماده سازی تیمش در فصل جاری با آماده سازی فصل گذشته یادآورد شد: این فصل بازیکنان مهمی همچون سروش رفیعی و مهدی طارمی را نداشتیم. نبود طارمی که فصل گذشته به طور رسمی به عنوان عالی ترین بازیکن و عالی ترین گلزن لیگ گزینش شده است بود جهت ما مسئله ساز شده است بود، ولی علیپور گام بزرگی برداشت و پیشرفت قابل توجهی کرد و حالا گلزن اول تیم به حساب می آید. تمامی بازیکنان تیم هم پیشرفت کرده اند و روز به روز بهتر می شوند.

سرمربی پرسپولیس در تازه‌ترین اظهارنظرش احتمال بازگشتش به نیمکت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران را رد نکرد.

برانکو در خصوص تأثیرِ داشتن دستیارانی همچون ایگور و مارکو در پرسپولیس اظهار داشت: هنگامی که که قرار شد به پرسپولیس بیایم اعلام کردم که باید کادرفنی خودم را به کشور عزیزمان ایران بیاورم چون باید هر چه سریعتر با شرایط و محیط تازه وفق پیدا می کردیم. این هم حداقل عضو کادرفنی است که اکنون در پرسپولیس در اختیار دارم که آندره پانادیچ دستیار من بود و بعد از او چوک و حالا برادرم که ۳۰ سال سابقه مربیگری دارد و دارای رزومه خوبی است در کادرفنی ام حضور دارد. مارکو هم به عنوان مربی بدنساز در کنار ماست. همچنین کریم باقری را در کادرفنی داریم که رابطه خیلی خوبی با بازیکنان بومی دارد. او یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران هست. در کنار این آنالیزوری داریم که وظیفه آنالیز را دارد و با توجه به اینکه خودمان وقت این کار را نداریم، نیاز به چنین کسی با چنین تخصصی داشتیم. همچنین مترجمی که در کنار ما کار می کند باعث شده است زبان فارسی من بهتر و بهتر شود.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این پرسش که «مستعدترین بازیکنی که در کشور عزیزمان ایران با او کار کرده اید، چه کسی بوده است؟»، گفت: پاسخ دادن به این پرسش واقعاً سخت است و اصلاً کار آسانی نیست که بخواهم چنین انتخابی کنم. از تمامی بازیکنانم راضی هستم. آنها عالی ترین بازیکنان دنیا هستند چون بازیکنان من هستند. درست است که من مسی و رونالدو ندارم، ولی چیزی که مهم است و حقیقت دارد این است که کشور عزیزمان ایران استعدادهای بسیار زیاد دارد. کشور عزیزمان ایران بازیکنانی با پتانسیل اوج دارد که به لحاظ فیزیکی و معنوی عاشق فوتبال هستند و این جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران فوق العاده هست. به اعتقاد من کشور عزیزمان ایران باید به بازیکنان جوان و آکادمی های فوتبال توجه بیشتری کند چون در اینجا پتانسیل بالایی وجود دارد. این پایه کار است و سپس باید کار کرد و کار کرد تا شرایط آماده سازی آنها فراهم شود. بنابراین صحبت در مورد استعداد بازیکن خاصی درست نیست، ولی به شخصه خوش شانس بوده ام که توانسته ام پیش از این در تیم ملی با بازیکنان عالی همچون علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان، رحمان رضایی، محمد نصرتی، جواد نکونام و فریدون زندی کار کنم که واقعاً نسلی عالی بودند. متأسفانه پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ مشکلاتی داشتیم، ولی در کل از اینکه با چنین استعدادهای بزرگی کار کرده ام، خیلی خوشحالم.

برانکو این پرسش را که «در مورد آکادمی فوتبال صحبت کردید، آیا خودتان در پرسپولیس از تیم های پایه حمایت کرده اید؟»، اینطور پاسخ داد: تلاش کرده ام در اینجا دانش و تجربیاتم را در اختیار آنها قرار دهم. من بیش از ۳۰ سال سابقه مربیگری دارم و با دانش ترین مربی کشورم (کرواسی) به حساب می آیم و تلاش می کنم که به آکادمی پرسپولیس هم کمک کنم، هرچند کار آسانی نیست، ولی مهم این است که ایده ای داشته باشیم و تلاش کنیم روز به روز بهتر شویم چون تمامی کشورها به بازیکنان جوان خود وابسته هستند.

بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است / برانکو

سرمربی پرسپولیس در خصوص بازی امروز شاگردانش با السد قطر اظهار داشت: السد و الدحیل عالی ترین تیم های حال حاضر قطر هستند. السد ترکیب عالی از بازیکنان بومی و خارجی را دارد. آنها دو بازیکن الجزایری دارند. السد ژاوی را دارد که یکی از عالی ترین بازیکنان دنیا بوده هست. او در سطح بازیکنانی همچون مسی، رونالدو و اینیستا هست. امروز انتظار بازی خوبی را داریم و امیدوارم همه از بازی لذت ببرند چون تیم پیش از این صعودش به دور بعد را قطعی کرده و این بازی تنها جهت کسب صدرنشینی گروه هست. با این حال فلسفه و چشم انداز ما در پرسپولیس پیروزی در حداکثر بازی های مان و کسب قهرمانی است.

وی در پاسخ به این پرسش که «فصل گذشته به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیدید. فکر می کنید که این فصل بتوانید به فینال این مسابقه ها برسید؟»، گفت: فصل گذشته در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کردیم و رسیدن به این مرحله از مسابقه های جهت هر تیمی از هر نقطه از آسیا موفقیت بزرگی محسوب می شود. به هر حالا هیچگاه نمی شود در فوتبال حدس زد که قرار است چه اتفاقی بیفتد، جهت همین مهمترین چیز این است که به عملکردمان فکر کنیم و تلاش کنیم. ما یک بازی را با نتیجه ۲ بر یک واگذار کردیم، ولی ۸۱ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتیم، ۲۴ درصد آمار شوت به دروازه و ۵۳۸ پاس سالم نیز داشتیم. به هر حال فوتبال همین هست. فوتبال جالب ترین و زیباترین ورزش دنیا هست. اکنون از جذب بازیکن در پنجره نقل وانتقالات محروم هستیم و نمی توانیم از بازیکنان تازه استفاده کنیم، ولی من به بازیکنانی که دارم، اعتماد دارم و بر این باورم که می توانیم نتیجه های اخیرمان را تکرار کنیم. مهمترین چیز چگونگی تشکیل تیم و کارکرد آن هست. ما در مسیر خوبی قرار داریم، ولی در پرسپولیس جهت ما چگونگی خلق تیم مهمترین چیز است و تیم و کلوب از هر کسی مهمتر است.

سرمربی پرسپولیس در تازه‌ترین اظهارنظرش احتمال بازگشتش به نیمکت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران را رد نکرد.

سرمربی پرسپولیس سابقه سرمربیگری در کشورهای امارات و قطر را دارد، در مقایسه لیگ های این کشورها با لیگ کشور عزیزمان ایران گفت: تفاوت مهم این است که آنها شرایط تمرینی عالی دارند و تمامی امکانات در اختیار تیم است و این شرایطی است که باید در کشور عزیزمان ایران فراهم کنیم. می دانم که البته این کار آسانی نیست، ولی با تلاش روز به روز و کم کم می شود این شرایط را جهت تیم اول کلوب اصلاح بخشید و این گام نخست هست. دوم اینکه من اینطور فکر نمی کنم آنها پول بیشتری داشته باشند؛ بله، ممکن است که کلوب های همچون السد، الدحیل، الغرافه، الهلال و الاتحاد عربستان اوضاع مالی خوبی داشته باشد، ولی این در فوتبال مهم نیست. آنها مربیان خارجی زیادی را به خدمت می گیرند تا تجربه را به تیم ارزش انتقال یافته کنند، ولی تجربه چیست؟ شما می دانید در کرواسی چند سالی است که فوتبال حرفه ای بازی می شود؟ در حدود ۶۰ سال. ما ۶۰ سال است که مدارس فوتبال داریم و این چیزی نیست که بشود یک شبه به دست آورد. اکنون من اینجا هستم تا تجربه و دانشم را به دیگران انتقال دهم و به همه در کلوب پرسپولیس کمک کنم تا شرایط بهتر شود.

وی در خصوص اتفاقاتی که پیش از مسابقه های جام جهانی ۲۰۰۶ جهت تیم ملی رخ داد، یادآور شد: در آستانه جام جهانی پنج بازیکن مهم ما دچار مصدومیت شدند، جهت مثال علی کریمی دچار مصدومیت جدی شد و می دانید که مصدومیت او جهت ما همانند مصدومیت مسی و رونالدو جهت تیم های ارزش (پرتغال و آرژانتین) بود. همچنین مهدوی کیا پیش از جام جهانی به علت مصدومیت از ناحیه کمر نتوانسته بود خیلی با ما تمرین کند. هاشیمان هم آسیب دیده بود و در حدود یک ماه مانده به شروع جام جهانی در روند آماده سازی تیم شرکت کرد.

بازگشتم به تیم ملی ایران؟ هر چیزی ممکن است / برانکو

برانکو اضافه کرد: فریدون زندی هم مصدوم شده است بود و ما پرسشها بی شماری داشتیم و نتوانستیم آنطور که باید آماده سازی داشته باشیم. علی دایی، سهراب بختیاری زاده و یحی گل محمدی هم تنها چند روز پیش از سفر به آلمان به جمع ما بازگشتند چون تیم های خود را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی می کردند. آماده آن مسابقه های نبودیم، ولی با این وجود نمایش فوق العاده ای برابر مکزیک به خصوص در یک ساعت اول نشان دادیم، هرچند در ادامه دو گل احمقانه خوردیم. به هر حال فوتبال همین هست. سپس برابر پرتغالی قرار گرفتیم که عالی ترین نسل خود را در اختیار داشت، آنها بازیکنانی همچون فیگو، رونالدو، دکو و ویتور بایا را در اختیار داشتند. آنها نسل فوق العاده ای از بازیکنان پرتغال را در اختیار داشتند و روی نیمکت هم فیلیپه اسکولاری را با آن هم تجربه به عنوان سرمربی داشتند، کسی که قهرمانی در دنیا را تجربه کرده بود. ما در آن بازی نتیجه را ۲ بر صفر واگذار کردیم که یک پنالتی احمقانه به پرتغال دادیم و دکو از فاصله ۳۰ متری دروازه ما را گشود. در برابر ما هم موقعیت هایی روی دروازه پرتغال خلق کردیم، ولی از آنها استفاده نکردیم. با این شرایط بازی آخر هم جهت ما ساده نبود. به نظر من این نسل از بازیکنان تیم ملی سزاوار کسب نتیجه های بهتری بود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص حضور تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و رویارویی مجدد با پرتغال در این مسابقه ها خاطرنشان کرد: قطعاً کشور عزیزمان ایران در گروه دشواری قرار گرفته و با توجه به همگروهی با تیم های پرتغال، اسپانیا و مراکش کار آسانی در پیش ندارد. با این حال در جام جهانی تیم ضعیف وجود ندارد. شاید ۲۰ سال پیش شما می توانستید تیم ضعیفی در این مسابقه های پیدا کنید، ولی اکنون تیم ضعیفی نمی توانید ببینید چون تیم های حاضر در این مسابقه ها اکنون حرفه ای تر شده است اند، جدی کار می کنند و به لحاظ فوتبالی پیشرفت کرده اند. این بدهید معناست که در جام جهانی هر اتفاقی ممکن هست، رخ دهد. اگر با جام جهانی قبلی مقایسه کنید، کشور عزیزمان ایران با آرژانتین بازی کرد و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و این یعنی اینکه هر اتفاقی ممکن هست، رخ دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا از تیم های کرواسی و کشور عزیزمان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ حمایت خواهید کرد»، گفت: بله، ما (کرواسی) با جاه طلبی پا به روسیه خواهیم گذاشت چون واقعاً تیم خوبی داریم، تیمی که بازیکنان آن چهار سال کنار هم بازی می کنند و شاید این آخرین شانس آنها جهت انجام کاری خاص در سطح جهانی باشد. من به زلاتکو دالیچ و کاری که او می کند، ایمان دارم چون کار او را می شناسم. درست است که در جام جهانی هیچ تضمینی جهت موفقیت نیست، ولی اطمینان دارم که او هر کاری که از دستش ساخته بوده جهت آماده سازی تیم انجام داده هست. با این وجود همه چیز بسته به شرایط دارد و اینکه بازیکنی مصدوم نشود. تفاوت تیم ملی کشور عزیزمان ایران و کرواسی نیز در همین است چون کشور عزیزمان ایران وقت بیشتری جهت آماده سازی داشته هست، این در حالی که تیم دالیچ ۲۵ روز پیش از شروع جام جهانی اردوی آماده سازی خود را شروع می کند.

برانکو در آخر در خصوص آینده حرفه ای خود و احتمال بازگشتش به روی نیمکت سرمربیگری تیم ملی کشور عزیزمان ایران گفت: در فوتبال نمی توان حدس زد که چه اتفاقاتی خواهد افتاد. امروز یک نفر پادشاه است و فردا ممکن است سرنگون شود. هر چیزی ممکن هست، رخ دهد. من به پرسپولیس آمدم چون پرسپولیس باشگاهی پرطرفدار بود و می دانستم که ارتش سرخ چیست و بیش از ۴۰ میلیون هوادار دارد. به همین خاطر به اینجا آمدم و از کار در پرسپولیس لذت می برم و می خواهیم این را به هواداران مان هم نشان دهیم. با این حال هر چیزی ممکن است در آینده رخ دهد. باید ببینیم شرایط چطور پیش می رود و نمی شود چیزی را آینده نگری کرد. شاید دیدید زلاتکو دالیچ به یکباره به رئال مادرید رفت یا سر از پرسپولیس سر در آورد.

واژه های کلیدی: ایران | فوتبال | مسابقه | فوتبالی | بازیکنان | پرسپولیس | جام جهانی | تیم ملی ایران

دانلود

نویسنده : blogzz