بلاگز

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا همه‌پرسی اقلیم را به رسمیت نشناخت

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کشورش همه‌پرسی یک‌جانبه دولت اقلیم کردستان را که روز دوشنبه برگزار شد، به رسمیت نمی‌شناسد.

آمریکا همه‌پرسی اقلیم را به رسمیت نشناخت

آمریکا همه پرسی اقلیم را به رسمیت نشناخت

عبارات مهم : بیانیه

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کشورش همه پرسی یک جانبه دولت اقلیم کردستان را که روز دوشنبه برگزار شد، به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، رکس تیلرسون، رییس دستگاه دیپلماسی این کشور منشتر شدن بیانیه ای، اعلام کرد: این همه پرسی و نتیجه های آن فاقد مشروعیت است و ما همچنان از عراقی آباد، دموکراتیک، فدرال و متحد حمایت می کنیم.

آمریکا همه‌پرسی اقلیم را به رسمیت نشناخت

وی خاطرنشان کرد: ما در قبال عواقب منفی بالقوه این اقدام یک جانبه همچنان دلواپس هستیم. پیش از همه پرسی، ما با دولت اقلیم و دولت مرکزی در بغداد همکاری کردیم تا چارچوبی مفیدتر به کار بسته شود و ثبات و آبادانی بیشتری جهت مردم منطقه اقلیم فراهم آید. این اهداف در نهایت از طریق تدابیر یک جانبه نظیر برگزاری همه پرسی این چنینی محقق نمی شود.

وزیر امور خارجه آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرد: ما خواهان برقراری آرامش و آخر دادن به اتهام زنی و ترساندن به اقدام متقابل هستیم. ما از مقام های کردستان عراق می خواهیم که به حکمرانی دولت مرکزی مطابق با قانون اساسی احترام بگذارند و همچنین از دولت مرکزی می خواهیم که از ترساندن یا حتی کنایه به استفاده احتمالی از زور بپرهیزند. آمریکا از تمامی جناح ها از جمله همسایگان عراق می خواهد که از کارها یک جانبه و استفاده از زور خودداری کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کشورش همه‌پرسی یک‌جانبه دولت اقلیم کردستان را که روز دوشنبه برگزار شد، به رسمیت نمی‌شناسد.

تیلرسون خاطرنشان کرد: نبرد علیه داعش آخر نیافته و گروه های افراطی به دنبال سوء استفاده از بی ثباتی و بی نظمی هستند. ما از شرکای عراقی خود می خواهیم که نسبت به غلبه بر داعش متمرکز باشند.

وی در آخر این بیانیه تصریح کرد: ما از تمامی جناح ها می خواهیم که به گونه ای سازنده در مذاکراتی که آینده تمامی عراقی ها را اصلاح بخشد، همکاری داشته باشند.

واژه های کلیدی: بیانیه | آمریکا | استفاده | وزارت امور خارجه آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود

نویسنده : blogzz